Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Підсумки сезону 2009

 

Підсумки сезону 2009.

 

Популяризація альпінізму та скелелазіння
Новини альпінізму та скелелазіння регулярно висвітлюються на інтернет-порталі alpclub.com.ua, а також на інших спеціалізованих сайтах СНД та новинних порталах Харкова та України.
Було організовано кілька прес-конференцій та сюжетів спортивних новин,
серія відеорозповідей про видатних альпіністів та скелелазів на каналі «1-а столиця».
На честь 100-річчя від дня народження М.С.Борушка перевидана книга «Дружба в горах».

Основні досягнення та події сезону 2009р. в альпінізмі

Полтавець Е., Сіпавін В. – чемпіони Чемпіонату України в класі малих гір (01 – 08.05.2009, Крим).

Оченаш А., Заколодний А. – срібні призери Чемпіонату України в класі малих гір (01 – 08.05.2009, Крим).

Збірна команда України (керівник Полтавець Є.), – срібні призери Чемпіонату СНД (ЄААС) з альпінізму 2009 у класі скельних сходжень (в.Каракая (3646м), 6А к/сл, першопроходження).

Чемпіонат України, скельний клас:
4 місце – команда ФАС ХО у складі Полтавець Е.І, кмс, капітан та Сіпавін В.В., кмс (сходження на с. Асан (4240м, ущ. Каравшин, Паміро- Алай) по центру СЗ стіни (маршрут Горбенка), 6А л.с., скельний.
6 місце – команда ФАС ХО у складі Заколодний А.В., кмс, капітан та Оченаш А.В., кмс. Сходження на ст. Далар (3979 м, ущ. Узункол, Західний Кавказ) по С. стіні бастіону (маршрут Варбуртона), 6А к.сл., скельний.
7 місце – команда Полтавської обласної ФАіС, м. Кременчук, у складі Пугачов С.А., мс, капітан, Кійко А.С., кмс, Таранік А.А., кмс та Таранік Є.А., 1 сп. нар. Сходження на в.Далар (3979 м, ущ. Узункол, Західний Кавказ) за СВ. стіні бастіону (м-т Корабліна), 6Ак.сл., комбінований.

Масове зимове сходження на Говерлу, виконання нормативу "Альпініст України"

Зимовий Чемпіонат України з альпінізму
Валентин Сіпавін – відкриття льодолазного сезону – 5 місце чемпіонату м. Москва, виграв ICE FEST 2009.

Авторська школа Бойка та Федерація альпінізму та скелелазіння Харківської області представляють спільний проект – «Клуб юних мандрівників».

Команда Харківського обласного клубу альпіністів – сходження на найвищу точку Північної Америки, найпівнічніший шеститисячник Планети – Мак-Кінлі (6138м) 10.06.2009р.

Збори секцій та клубів у горах Кавказу та Середньої Азії

Масові сходження на Ельбрус

Участь у спортивному зборі в Каравшині.

Навчально-тренувальні збори ХФТІ у Баксанській ущелині (кер. Овчаренко В.).
8 листопада, виповнилося 100 років від дня народження видатного харківського альпініста Михаїла Семеновича Борушка.

Група ХОКА здійснила найскладніший похід у Непалі навколо восьмитисячника Манаслу. Керівник групи Ігор Свергун.

17 листопада, у Харкові з візитом перебував Голова Рахункової палати України В.К.Симоненко.

Основні досягнення та події сезону 2009р. у скелелазуванні:

Кубок світу (Даоне, Італія)
Осіпов М. – 2 місце

Азіатські Ігри 2009 р. (Шанхай)
Ріпко Е. – 2 місце

Чемпіонат України (трудність, швидкість) 20 – 25.05.2009р. (м. Київ)
Ріпко Е. – 2 місце
Гусак І. – 3 місце
Остапенко О. – 2 місце
Команда Харківської обл.-1 – 2 місце
Харківської обл.-2 – 3 місце

Чемпіонат України серед юніорів, юніорок, юнаків та дівчат 14 – 17.05.2009р. (м. Харків)
Натарова С. – 1, 1 місце
Челомбітько Є. – 1, 3 місце
Мехралієв А. – 2, 4 місце
Коваль Е. – 2, 7 місце
Лещенко В. – 3, 3 місце
Команда Харківської обл. – 3 місце

Чемпіонат України серед школярів 30.06 – 04.07 (м. Одеса)
Крамаренко Ю. – 1, 3 місце
Захарова М. – 3, 5 місце

Кубок України / 1-ий етап (м. Харків)
Ріпко Е. – 1 місце
Салімов А. – 1 місце
Гусак І. – 3 місце
Лещенко В. – 3, 5 місце

Призери швидкості:
Подчесов Костянтин – 1 місце
Шереметьєва Олена – 1 місце
Салімов Олександр – 2 місце

За результатами змагань до складу збірної України-2010 увійшли:
Гусак І., Коваль Є., Лещенко В., Лещенко О., Ложнікова В., Мехралієв А., Натарова С., Осипов М., Остапенко А., Пархоменко В., Ріпко Є., Салімов А., Челомбітько Е. ., Шереметьєва Є.

Організовано та проведено Всеукраїнські та обласні змагання та фестивалі зі скелелазіння – Маренич В., Самсонова Л., Уварова Н., Сухарєва Л.

Ветерани-скелелази на чолі з капітаном команди Капустник Л. взяли участь та успішно виступили у ІІІ літніх Всеукраїнських іграх ветеранів зі скелелазіння(12 – 13.09.2009, м. Одеса) . У командному заліку Харків'яни виявилися сильнішими за – 1-е місце (680 балів), стабільно у призерах особистої першості були Галина Овчаренко, Лариса Варжаїнова, Георгій Резніченко, Володимир Каширін, Федір Карпенко та Харитон Вищенко.

Грамотою Федерації альпінізму та скелелазіння Харківської області 2009 року нагороджено

Полтавець Євгеній – за високі спортивні здобутки. Чемпіон України 2009 року в класі «Малі гори», срібний призер СНД 2009 року з альпінізму в скельному класі (першопроходження маршруту «Країна туманів» на с. Кара-Кая, 3646м).

Сипавін Валентин – за високі спортивні здобутки. Чемпіон України 2009 року в класі «Малі гори».

Заколодний Олександр – за високі спортивні здобутки. Срібний призер Чемпіонату України з альпінізму 2009 року в класі «Малі гори».

Оченаш Анатолій – за високі спортивні здобутки. Срібний призер Чемпіонату України з альпінізму 2009 року в класі «Малі гори». Проходження маршрутів 8-ої категорії трудності у скелелазуванні.

Яснюк Данило – за високі спортивні здобутки. Срібний призер Чемпіонату України з альпінізму 2009 року у висотному класі.

Крамаренко Віктор – за великий внесок у альпіністське життя м. Харкова та спортивне довголіття на високому рівні.

Ткаченко Євген – за високі спортивні здобутки. Абсолютний чемпіон Чемпіонату України 2009 року зі скелелазіння серед студентів.

Мельникова Ксенія – за високі спортивні здобутки. Абсолютна чемпіонка Чемпіонату України 2009 року зі скелелазіння серед студентів.

Підчосів Костянтин – за високі спортивні здобутки. Переможець Фіналу Кубка України 2009 року у лазні на швидкість.

Остапенка Альона – за високі спортивні здобутки. Переможець Кубка України 2009 року, срібний призер чемпіонату України 2009 року у лазінні на трудність.

Шереметьєва Олена – за високі спортивні здобутки. Переможець Кубка України 2009 року у лазінні на швидкість.

Ріпко Олена – за високі спортивні здобутки. Срібний призер Фіналу Кука України 2009 року з боулерингу та в лазінні на швидкість, срібний призер Чемпіонату України 2009 року в лазінні на швидкість.

Чоломбитько Євген – за високі спортивні здобутки. Переможець всеукраїнських юнацьких змагань, чемпіон юнацького Чемпіонату України 2009 року у лазінні на швидкість.

Лещенко Валерія – бронзовий призер Чемпіонату України 2009 року серед юніорів у лазінні на швидкість та труднощі, бронзовий призер Кубка України у лазінні на труд, фіналістка юнацького Чемпіонату Світу 2009 року у лазінні на швидкість.

Натарова Світлана – за високі спортивні здобутки. Переможець всеукраїнських юнацьких змагань, чемпіон юнацького Чемпіонату України 2009 року в лазінні.

Осипов Максим – за високі спортивні здобутки. Ведучий скелелаз України. Срібна призерка фіналу Кубка Світу.

Крамаренко Юрій – за високі спортивні здобутки. Срібний призер Кубка України 2009 року серед юнаків у лазінні на трудність.

Тополь Павло – за високі спортивні здобутки. Срібний призер за результатами Кубка України 2009 року серед юнаків у лазінні на швидкість та трудність.

Половко Ірина – завгосп року.

Шляхова Ганна – економзавгосп року. За зекономлений комплект відтяжок.

Білецький Олексій – у номінації «Прорив сезону в альпінізмі». Прояв цілеспрямованості, мужності та наполегливості у досягненні мети.

Сухарєв Володимир Миколайович – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році.

Самсонова Лілія Миколаївна – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році, організацію та проведення змагань.

Маренич Валентина Олександрівна – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році, організацію та проведення змагань.

Уварова Анастасія Володимирівна – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році, організацію та проведення змагань.

Сухарєва Любов Миколаївна – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році, організацію та проведення змагань.

Костін Олександр Федорович – за вагомий внесок у розвиток альпінізму, підготовку талановитих молодих спортсменів, високі досягнення спортсменів-учнів у 2009 році, організацію та проведення спортивних зборів та змагань.

Капушник Лілія Андріївна – за підтримку ветеранського руху серед скелелазів та проведення організаційних заходів для участі харківських скелелазів-ветеранів у змаганнях.

Овчаренко Валерій Давидович – у номінації «Відродження року» за відродження альпінізму в ХФТІ.

Мандрик Тетяну Андріївну – за відданість альпінізму та активну життєву позицію.

Нечипоренко Емму Іванівну – за підтримку та розвиток традицій ветеранського руху, що поєднують ветеранів та друзів альпінізму та скелелазіння.

Резніченко Георгій Олександрович – у номінації «Повернення року» за високі досягнення у змаганнях зі скелелазіння серед ветеранів, цілеспрямованість та волю до перемоги.

Борушко Юрій Михайлович – за організацію заходів, присвячених 100-річчю від дня народження Михайла Семеновича Борушка, за видання книги «Дружба в горах», за популяризацію пропаганди альпінізму та скелелазіння.

ОСТАННІ НОВИНИ

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.