Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Досягнення у скелелазінні

Скелелазіння народилося з альпінізму. Спочатку як підготовчий етап до альпінізму, підготовка до сходження по скельних маршрутах.

Зародилося в СРСР у 1945 році на великих каменях у Цейському районі Кавказу, творець скелелазіння Антонович.

З 1948 р. великі змагання стали проводитись у Криму.

У 1965 р. було проведено перший чемпіонат СРСР на скелях Нікітського саду.

До 80-х років 20 століття змагання зі скелелазіння проводились лише на природних скелях. Тоді вже харківські скелелази заявили про себе: Бершов Сергій, Овчаренко Валерій, Олійник Ліна, Антипов В'ячеслав, Самсонова Лілія.

 

У середині 80-х років спортивне скелелазіння вийшло на міжнародну арену. Але лазіння на природному рельєфі за кордоном не прижилося через малу кількість глядачів, погодні умови.

І тому перейшли на штучні стенди.

Штучні стенди - це дерев'яні або полімерні матеріали із зачіпками для рук та ніг. Слідом за закордоном такі стенди стали будуватися і в Україні, і всі українські, і міжнародні змагання почали проводитись на таких стендах.

Сучасні стенди – це складна конструкція, висота до 16 м.

В Україні вже збудовано стенди у 12 містах. Найкращий стенд в Одесі. У Харкові є стенди: у ХАІ (спорткомплекс), ХПІ (спорткомплекс), стадіон "Кіровець", ХФТІ (спорткомплекс п. П'ятихатки).

Змагання зі скелелазіння проводяться за трьома видами:

Складне лазіння – лазіння за заданим часом, де потрібно або закінчити трасу, або пройти якомога вище за цей проміжок часу.

Швидкість: біг на стенді на якийсь час по 2-х трасах. За сумою двох трас визначається переможець.

Боулдерінг: серія коротких трас, де переможець визначається за кількістю пройдених трас.

Щорічно проводяться змагання чемпіонатів України, світу, Європи зі скелелазіння.

Українські спортсмени беруть активну участь у цих змаганнях. У списках чемпіонатів світу та Європи, кубків світу значаться і українські спортсмени. Значну частину їх становлять харків'яни.

Захаров Володя – чемпіон світу.

Захарова Ольга – чемпіонка світу.

Ріпко Олена - чемпіонка світу та Європи.

Шляховий Олександр – призер світу.

Лосинська Ольга - чемпіонка світу.

Салімов Олександр - чемпіон світу.

Осипов Максим - чемпіон світу.

Шереметьєва Олена – призер світу.

Остапенко Альона – призер світу.

Бушева Катя – призер світу.

У роботу з цими спортсменами великий внесок зробили тренери: Маренич Валентина, Сухарєва Любов, Уварова Настя, Самсонова Лілія, Гр. Пригода Юрій, Винокур Ігор.

У 1995р. Міжнародний Олімпійський комітет відкрив реальну можливість включити скелелазіння до Олімпійських ігор. Скелелазіння включено до програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту 2009р.

МОК планує ввести скелелазіння до програми Олімпіади-2020.

Хотілося б, щоб першими чемпіонами Олімпійських ігор стали наші харків'яни.

ОСТАННІ НОВИНИ

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!

05/11/2023
Інтерв'ю Геннадія Копейки для Montagna.tv

Геннадій Копейка надав Інтерв'ю для найпопулярнішого серед італійських альпіністів інтернет-ресурсу Montagna.tv - про війну в Україні, про українських альпіністів до війни та загибелі на фронті, про Федерацію, про альпінізм...

Віч-на-віч з Геннадієм Копейка, легендою українського альпінізму

Великі сходження в Гімалаї, експедиції в радянський час. І, перш за все, те, що сьогодні роблять альпіністи охопленої війною України.

Дебора Біоназ, 25 жовтня 2023р.

29/10/2023
Нас покинула легенда харківського альпінізму Галина Свентицька.

25 жовтня 2023 року на 92-му році життя пішла від нас легендарна харківська альпіністка Галина Костянтинівна Свентицька.

Галина Свентицька володар унікальних звань «Почесний майстер спорту» та «Почесний рятівник». Лікар за фахом та єдина жінка – володар жетону «Рятувальний загін». Вона пройшла серйозні маршрути 5-6 категорії трудності!

Видатна спортсменка, досвідчений інструктор, незмінний лікар альпзаходів, яка надала кваліфіковану допомогу і врятувала життя багатьох альпіністів. Довгий час очолювала Раду ветеранів Харківського клубу альпіністів.

16/10/2023
Харків'яни - призери чемпіонату України.

 

12-15 жовтня 2023р. на скельному масиві біля смт.Буки Черкаської області проходив Чемпіонат України з альпінізму (дисципліна - техніка альпінізму).

Вітаємо харківських альпіністів Альберта Лобанова та Микиту Мироненко, які стали срібними призерами чемпіонату.

17/08/2023
Харківська команда прийняла участь на Чемпіонаті України зі скайранінгу!

11-13 серпня 2023 року відбувся перший Чемпіонат України зі скайранінгу!
Збірна команда Харківської області прийняла участь в цих змаганнях. Анатолій Новак зайняв 4 місце на дистанції «SKY»! Вітаємо!!!
Перший чемпіонат України включав 2 види трас:
"Вертикальний кілометр" — забіг з набором висоти 1000 м з середньою крутизною не менше 20% (тобто довжиною не більше 5 км)
"Sky" — забіг горами зі значним набором висоти та складними ділянками; круті схили, розсипи каміння, скельні гребені (не вище 2 категорії складності). На деяких ділянках був дюльфер, та перила.