Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Досягнення у скелелазінні

Скелелазіння народилося з альпінізму. Спочатку як підготовчий етап до альпінізму, підготовка до сходження по скельних маршрутах.

Зародилося в СРСР у 1945 році на великих каменях у Цейському районі Кавказу, творець скелелазіння Антонович.

З 1948 р. великі змагання стали проводитись у Криму.

У 1965 р. було проведено перший чемпіонат СРСР на скелях Нікітського саду.

До 80-х років 20 століття змагання зі скелелазіння проводились лише на природних скелях. Тоді вже харківські скелелази заявили про себе: Бершов Сергій, Овчаренко Валерій, Олійник Ліна, Антипов В'ячеслав, Самсонова Лілія.

 

У середині 80-х років спортивне скелелазіння вийшло на міжнародну арену. Але лазіння на природному рельєфі за кордоном не прижилося через малу кількість глядачів, погодні умови.

І тому перейшли на штучні стенди.

Штучні стенди - це дерев'яні або полімерні матеріали із зачіпками для рук та ніг. Слідом за закордоном такі стенди стали будуватися і в Україні, і всі українські, і міжнародні змагання почали проводитись на таких стендах.

Сучасні стенди – це складна конструкція, висота до 16 м.

В Україні вже збудовано стенди у 12 містах. Найкращий стенд в Одесі. У Харкові є стенди: у ХАІ (спорткомплекс), ХПІ (спорткомплекс), стадіон "Кіровець", ХФТІ (спорткомплекс п. П'ятихатки).

Змагання зі скелелазіння проводяться за трьома видами:

Складне лазіння – лазіння за заданим часом, де потрібно або закінчити трасу, або пройти якомога вище за цей проміжок часу.

Швидкість: біг на стенді на якийсь час по 2-х трасах. За сумою двох трас визначається переможець.

Боулдерінг: серія коротких трас, де переможець визначається за кількістю пройдених трас.

Щорічно проводяться змагання чемпіонатів України, світу, Європи зі скелелазіння.

Українські спортсмени беруть активну участь у цих змаганнях. У списках чемпіонатів світу та Європи, кубків світу значаться і українські спортсмени. Значну частину їх становлять харків'яни.

Захаров Володя – чемпіон світу.

Захарова Ольга – чемпіонка світу.

Ріпко Олена - чемпіонка світу та Європи.

Шляховий Олександр – призер світу.

Лосинська Ольга - чемпіонка світу.

Салімов Олександр - чемпіон світу.

Осипов Максим - чемпіон світу.

Шереметьєва Олена – призер світу.

Остапенко Альона – призер світу.

Бушева Катя – призер світу.

У роботу з цими спортсменами великий внесок зробили тренери: Маренич Валентина, Сухарєва Любов, Уварова Настя, Самсонова Лілія, Гр. Пригода Юрій, Винокур Ігор.

У 1995р. Міжнародний Олімпійський комітет відкрив реальну можливість включити скелелазіння до Олімпійських ігор. Скелелазіння включено до програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту 2009р.

МОК планує ввести скелелазіння до програми Олімпіади-2020.

Хотілося б, щоб першими чемпіонами Олімпійських ігор стали наші харків'яни.

ОСТАННІ НОВИНИ

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.