Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

5-й Еверест Валентина Сипавіна!

26 May, 2023

Харків’янин Валенитин Сипавін здійснив своє п’яте сходження на Еверест. Цього разу у нього була особлива місія - на веришні Евересту він підняв прапор України з особистим підписом Президента

19 травня по стандартному маршруту з південної, непальскої сторони гори на вершину Евереста піднялись українці Валентин Сипавін і Ярослав Самсоненко.
Більш того, на слідуючий день Валентин також піднявся вдруге на восьмитисячник Лхоцзе!

Так про своє сходження розповідає Валентин:

Хоча ми зайшли на вершину Евереста ще 19 травня (та 20 на Лхоцзе), але висвітлюю тільки сьогодні…
Тож, декілька слів.

Спочатку про прапор.
Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з'явитися навіть думці "вниз". Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою.
Скажу по секрету, прапора було два. Один мені "на згадку" та на непередбачуваний випадок.
Дякую за довіру. Прапори піднято.
Завдання виконано.

Про Гору.
Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах.
Скажу, що і мені експедиція далася нелегко.
Ще буде декілька дописів, але тут коротко.
7 учасників експедиції. Всього 4 на вершині (включаючи мене).
На жаль, три учасники вийшли на штурм, але до вершини із різних причин не дісталися.
Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно!

ОСТАННІ НОВИНИ

14/07/2008
Харьковчанин Максим Осипов – призер Кубка Мира!

Во Франции, в Шамони (Chamonix), завершился Этап Кубка Мира по скалолазанию (трудность и скорость). В скорости все призовые места заняли китайцы и только харьковчанину Максиму Осипову удалось стать третьим в скорости. Хорошие результаты показали и другие харьковские скалолазы - Репко Елена, Остапенко Алена, Салимов Александр и Подчесов Константин.
Поздравляем призера Кубка Мира Максима Осипова и его тренера Л.Н.Самсонову!

13/07/2008
Информация С.Бершова и И.Свергуна из Каракорумов

13 июля 2008 года, 10:46
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из лагеря 7200м Броуд-пика:
" Сидим на 7200 второй день, много снега, сегодня в 12 ночи старт."
Желаем хорошей погоды, плотного снега и удачи восходителям!

11/07/2008
Чемпионат Украины по скалолазанию в Севастополе

3-6 июля 2008 года в Севастополе состоялся Чемпионат Украины по скалолазанию. Результаты скорости: чемпионами стали Тужилина Светлана (Макеевка) и Стенковой Максим (Никополь), серебро у харьковчан - Репко Елена и Салимов Александр, бронза - Шереметьева Елена (Харьков) и Зайченко Алексей (Днепропетровск). Результаты сложности: чемпионами как и в прошлом году стали Крюков Валерий (Днепропетровск) и Шалагина Ольга (Одесса), 2 место - Шалагин Михаил (Одесса) и Остапенко Алена (Харьков), 3 место - Дзюбяк Юрий (Украинка) и Сосновских Мария (Одесса). В командном первенстве призерами стали – Днепропетровск, Одесса, Харьков. Протоколы соревнований смотри здесь>>>>>

09/07/2008
Кубок Харькова по альпинизму

В сезоне 2008 года традиционно проводится заочный Кубок Харькова по альпинизму на призы Экипировочного центра «EXTREME».
Заявки и отчеты принимаются до 10 января 2008 года.
Положение о соревнованиях смотри здесь>>>>>

09/07/2008
Вышла из печати книга «80 лет Харьковскому альпинизму»

Федерация альпинизма и скалолазания Харьковской области совместно с издательством «Золотые страницы» выпустила презентационное издание книги «80 лет Харьковскому альпинизму». Принимаются заказы на покупку и распространение книги.