Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

5-й Еверест Валентина Сипавіна!

26 May, 2023

Харків’янин Валенитин Сипавін здійснив своє п’яте сходження на Еверест. Цього разу у нього була особлива місія - на веришні Евересту він підняв прапор України з особистим підписом Президента

19 травня по стандартному маршруту з південної, непальскої сторони гори на вершину Евереста піднялись українці Валентин Сипавін і Ярослав Самсоненко.
Більш того, на слідуючий день Валентин також піднявся вдруге на восьмитисячник Лхоцзе!

Так про своє сходження розповідає Валентин:

Хоча ми зайшли на вершину Евереста ще 19 травня (та 20 на Лхоцзе), але висвітлюю тільки сьогодні…
Тож, декілька слів.

Спочатку про прапор.
Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з'явитися навіть думці "вниз". Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою.
Скажу по секрету, прапора було два. Один мені "на згадку" та на непередбачуваний випадок.
Дякую за довіру. Прапори піднято.
Завдання виконано.

Про Гору.
Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах.
Скажу, що і мені експедиція далася нелегко.
Ще буде декілька дописів, але тут коротко.
7 учасників експедиції. Всього 4 на вершині (включаючи мене).
На жаль, три учасники вийшли на штурм, але до вершини із різних причин не дісталися.
Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно!

ОСТАННІ НОВИНИ

07/07/2008
Экспедиция Харьковского альпклуба „Каракорум-2008”

7.07.08., 17:25 Игорь Свергун сообщил по телефону:
„Установили лагерь 3 на высоте 7200м на небольшом снежном плато крутизной 20 градусов. В тот же день встретили после удачного восхождения трех французов. Они стартовали из этого же лагеря в 4 утра, а вернулись в 11 ночи. Чтобы преодолеть 865 метров по вертикали (это как 17 раз взойти на 16-ти этажку без лифта) им понадобилось 19 часов…”

07/07/2008
Информация С.Бершова и И.Свергуна из Каракорумов

7 июля 2008 года, 07:36
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из лагеря 7200м Броуд-пика:
"Спускаемся с высоты 7200м в середине дня."
Более подробная информация об акклиматизационном выходе будет несколько позже после связи в базовом лагере.

04/07/2008
День рождения президента Федерации альпинизма Украины

Поздравительная телеграмма от Харьковских альпинистов:
Уважаемый Валентин Константинович!
Сердечно поздравляем Вас с днем рождения! Желаем кавказского здоровья, тибетской мудрости и дальнейших успехов в Вашей многогранной деятельности. Благодарим за огромный вклад в развитие украинского альпинизма и скалолазания.

Харьковская федерация альпинизма и скалолазания,
Президент Геннадий Копейка

03/07/2008
Экспедиция Харьковского альпклуба „Каракорум-2008”

Игорь Свергун сообщил по телефону:
„Традиционно, в дни подготовки к выходу, нам везет с погодой. Хорошо бы, чтобы так было и на маршруте. Завтра по плану подъем на 6400м и возможно на 7200м...”

03/07/2008
Пять лет назад умер Михаил Туркевич

Пять лет назад, 2 июля 2003 года, в Сочи в больнице скончался Михаил Туркевич – легенда нашего альпинизма.
Долгие годы Михаил  Туркевич ходил в горы в одной команде с Харьковчанами – Сергеем Бершовым, Геннадием Копейка и Виктором Пастух. Это была одна из наилучших украинских команд, которая занимала 1-е места на Чемпионате СССР, участвовала в Гималайских экспедициях.