Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

5-й Еверест Валентина Сипавіна!

26 May, 2023

Харків’янин Валенитин Сипавін здійснив своє п’яте сходження на Еверест. Цього разу у нього була особлива місія - на веришні Евересту він підняв прапор України з особистим підписом Президента

19 травня по стандартному маршруту з південної, непальскої сторони гори на вершину Евереста піднялись українці Валентин Сипавін і Ярослав Самсоненко.
Більш того, на слідуючий день Валентин також піднявся вдруге на восьмитисячник Лхоцзе!

Так про своє сходження розповідає Валентин:

Хоча ми зайшли на вершину Евереста ще 19 травня (та 20 на Лхоцзе), але висвітлюю тільки сьогодні…
Тож, декілька слів.

Спочатку про прапор.
Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з'явитися навіть думці "вниз". Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою.
Скажу по секрету, прапора було два. Один мені "на згадку" та на непередбачуваний випадок.
Дякую за довіру. Прапори піднято.
Завдання виконано.

Про Гору.
Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах.
Скажу, що і мені експедиція далася нелегко.
Ще буде декілька дописів, але тут коротко.
7 учасників експедиції. Всього 4 на вершині (включаючи мене).
На жаль, три учасники вийшли на штурм, але до вершини із різних причин не дісталися.
Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно!

ОСТАННІ НОВИНИ

18/07/2008
Информация ФАиС Украины:

Комитет по скалолазанию и Тренерский совет Комитета по скалолазанию ФАиСУ утвердили положение о рейтинге спортсменов-скалолазов Украины. Во время летнего альпинистского сезона в рамках акции «Молода височинь України» проводится Первенство Федерации среди учащейся молодежи по альпинизму. Положение.

18/07/2008
Информация С.Бершова и И.Свергуна из Каракорумов.

18 июля 2008 года, 16:15
SMS-сообщение от Игоря Свергуна со склонов Броуд-пика:
"Гора очистилась от альпинистов. Утром, вопреки прогнозам, начался ураганный ветер со снегом. Все внизу! Группа Бабанова прорвалась вчера к вершине с испанцами."

17/07/2008
Информация С.Бершова и И.Свергуна из Каракорумов

17 июля 2008 года, 14:50
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из лагеря 6400м Броуд-пика:
" Поднялись на 6400. Завтра – 7200. Погода пока держится. Настрой положительный, ничего не болит. Ждем вестей от группы Бабанова. Они сегодня вышли на штурм."

16/07/2008
Ушел из жизни Григорий Владимирович Полевой

Легенда отечественного альпинизма, Человек, посвятивший любимому спорту всю свою жизнь и отдавший много труда становлению и развитию нового вида спорта – скалолазания.
Его любили и глубоко уважали нескольких поколений альпинистов и скалолазов.

14/07/2008
Вести от харьковчан С.Бершова и И.Свергуна с Броуд-пика

Игорь Свергун сообщил из палатки на 7200м по телефону:
„Две попытки выйти на штурм вершины 13 и 14 июля провалились в глубоком снегу. Мы поняли, что двойкой здесь не пробиться. Кроме трех французов, которые проскочили по фирну, и ранее печально известного Додо (ред. – словацкий альпинист, его напарник Владо не вернулся с восхождения), на вершину не поднялся еще никто…
Сегодня вечером определимся – может вниз, может вверх.
Погода на самом деле х… (ред. – очень плохая)!”