Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

5-й Еверест Валентина Сипавіна!

26 May, 2023

Харків’янин Валенитин Сипавін здійснив своє п’яте сходження на Еверест. Цього разу у нього була особлива місія - на веришні Евересту він підняв прапор України з особистим підписом Президента

19 травня по стандартному маршруту з південної, непальскої сторони гори на вершину Евереста піднялись українці Валентин Сипавін і Ярослав Самсоненко.
Більш того, на слідуючий день Валентин також піднявся вдруге на восьмитисячник Лхоцзе!

Так про своє сходження розповідає Валентин:

Хоча ми зайшли на вершину Евереста ще 19 травня (та 20 на Лхоцзе), але висвітлюю тільки сьогодні…
Тож, декілька слів.

Спочатку про прапор.
Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з'явитися навіть думці "вниз". Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою.
Скажу по секрету, прапора було два. Один мені "на згадку" та на непередбачуваний випадок.
Дякую за довіру. Прапори піднято.
Завдання виконано.

Про Гору.
Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах.
Скажу, що і мені експедиція далася нелегко.
Ще буде декілька дописів, але тут коротко.
7 учасників експедиції. Всього 4 на вершині (включаючи мене).
На жаль, три учасники вийшли на штурм, але до вершини із різних причин не дісталися.
Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно!

ОСТАННІ НОВИНИ

24/07/2008
Маршруты предельной сложности в экстремальных условиях

На Кавказе, в Приэльбрусье в рамкаx чемпионата Украины по алпинизму в скальном классе команда "Xарьков-1"в составе Валентин Сипавин – Евгений Полтавец совершила восxождение на вершину Башкара по маршруту Ю.Григоренко-Пригоды, 6А к.с.
Команда "Xарков-2" Александр Заколодный – Анатолий Оченаш - восxождение на пик Вольная Испания по восточной стене, 5б к.с.

23/07/2008
Броуд-пик не пускает на вершину!

23 июля 2008 года, 16:55
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из лагеря-2 на Броуд-пике:
"Погоды нет. Возможно придется бросить 3-й лагерь. Сидим во 2-м лагере, ждем окно. Синоптики не обещают ничего xорошего. Все команды внизу. Завтра, если погоды нет - сворачиваемся."
Господи, дай им хорошей погоды и удачи!

21/07/2008
Броуд-пик - времени осталось только на одну попытку штурма!

21 июля 2008 года, 14:25
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из базового лагеря Броуд-пика:
"Завтра предпринимаем еще одну попытку штурма - выходим из базового лагеря в лагерь 2. Если будет погода - полезем дальше. На 26-е заказан караван носильщиков для возвращения в Скарду. Временные и финансовые возможности исчерпаны. Белорусы закончили экспедицию без результата. Группа Бабанова удачно вписалась в единственное окно погоды и сходила на вершину."
Пожелаем Сергею Бершову и Игорю Свергуну хорошей погоды и удачи!

21/07/2008
Харьковские скалолазы «на высоте» в Кубке Мира!

В Италии (Val Daone), завершился один из самых престижных этапов Кубка Мира по скалолазанию (скорость). На очень высоком скалолазном стенде (50м) соревновались лучшие скалолазы Мира. Харьковчане заняли высокие места: Елена Репко – 4, Максим Осипов -6.
Призерами Кубка стали украинцы Тужилина Светлана – 2, Стенковой Максим -3. Хорошие результаты показали и другие наши соотечественники: Бежко Ольга и Шульга Алексей.
Все они имеют большие шансы на получение лицензии на участие во Всемирных играх 2009 года.

20/07/2008
Вершина на Кавказе будет носить имя ХФТИ!

19 июля отправилась на Кавказ инициативная группа альпинистов – сотрудников Харьковского физико-технического института, которая при поддержке руководства института, в честь 80-ти летия ННЦ ХФТИ организовала альпинистскую экспедицию.
Основная цель – восхождение на безымянный пик, водружение мемориальной доски в честь юбилея института и ходатайствовать о названии этой вершины – пик ХФТИ.