Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

5-й Еверест Валентина Сипавіна!

26 May, 2023

Харків’янин Валенитин Сипавін здійснив своє п’яте сходження на Еверест. Цього разу у нього була особлива місія - на веришні Евересту він підняв прапор України з особистим підписом Президента

19 травня по стандартному маршруту з південної, непальскої сторони гори на вершину Евереста піднялись українці Валентин Сипавін і Ярослав Самсоненко.
Більш того, на слідуючий день Валентин також піднявся вдруге на восьмитисячник Лхоцзе!

Так про своє сходження розповідає Валентин:

Хоча ми зайшли на вершину Евереста ще 19 травня (та 20 на Лхоцзе), але висвітлюю тільки сьогодні…
Тож, декілька слів.

Спочатку про прапор.
Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з'явитися навіть думці "вниз". Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою.
Скажу по секрету, прапора було два. Один мені "на згадку" та на непередбачуваний випадок.
Дякую за довіру. Прапори піднято.
Завдання виконано.

Про Гору.
Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах.
Скажу, що і мені експедиція далася нелегко.
Ще буде декілька дописів, але тут коротко.
7 учасників експедиції. Всього 4 на вершині (включаючи мене).
На жаль, три учасники вийшли на штурм, але до вершини із різних причин не дісталися.
Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно!

ОСТАННІ НОВИНИ

03/07/2008
Прекращены поиски Владо Плулика на Броуд-пике

2 июля 2008г. прекращены поиски словакского альпиниста Владо Плулика пропавшего в прошлую пятницу на Броуд-пике.
Напарник Владо Плулика(Vlado Pluli'k) Додо Королд (Dodo Kopold), опубликовал письмо на сайте словакской экспедиции Baltoro Express, которое не оставляет никакого места для надежды: "Вероятно, Владо провалился по крутому ледяному склону где-нибудь среди ледника...".

01/07/2008
Информация С.Бершова и И.Свергуна из Каракорумов

1 июля 2008 года, 14:05
SMS-сообщение от Игоря Свергуна из базового лагеря под Броуд-пиком:
Спустились с 5800. Два дня отсидки. Сидим отдыхаем с белорусами. Погоды пока нет, но работаем по плану.

30/06/2008
Додо Копольд на Броуд Пике

После восхождений на Гашербрум-II, 8035м – 9 июня, Гашербрум-I (Хидден пик),8068м – 15 июня, Додо Копольд (Словакия) покорил Броуд пик, 8047м – 26 июня 2008 года.
Три восьмитысячника за 15 дней!

29/06/2008
Этап Кубка Мира в Qinghai (Китай)

27 - 28 июня в китайской провинции Цинхай прошел 7-й этап Кубка мира-2008 по скалолазанию(вид: сложность, скорость).
Украинские спортсмены вошли в десятку победителей в соревнованиях на скорость.

26/06/2008
С.Бершов и И.Свергун в базовом лагере Броуд-пика

Игорь Свергун сообщил по телефону:
"26 июня. Два дня протекли быстро. Хорошая погода сопровождала наш караван по всему трекингу. Первую встретили Бабановскую команду на стоянке 1. Валера земляков нашел по трем огромным русским буквам на нашей палатке и сразу решил, что здесь находится штаб межорбитальной космической станции..."