Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

20 років тому трагічно загинув Юрій Іванович Григоренко-Пригода

18 November, 2022

В цей день, 20 років тому, загинув через трагічну випадковість під час виконання висотних робіт на промисловому об'єкті знаменитий Харківський альпініст Майстер спорту Григоренко-Пригода Юрій Іванович. Він завжди був оточений молоддю, з якою ділився своєю майстерністю та досвідом, теплом душі та надзвичайною цілеспрямованістю. Друзі-альпіністи пам'ятають його завжди усміхненим. 

Григоренко-Пригода Юрій Іванович 
28.09.1935 – 18.11.2002
Біографічна довідка.

МС з альпінізму, МС з туризму, "Сніговий барс", інструктор-методист 1-ї категорії. Чемпіон СРСР та України.

У 1958 закінчив ХПІ, за фахом інженер-електрик. Працював інженером на радіозаводі ім. Шевченко багато років викладав у машинобудівному технікумі.

Альпінізм почав займатися в 1956 в секції ХПІ і в альпіністському таборі «Накра». Школу інструкторів закінчив у 1960, працював інструктором в а/т "Цей", "Ельбрус", "Алібек", "Баксан", тренером на спортивних заходаах, викладачем Харківської школи інструкторів альпінізму під керівництвом Барова К.А., начальником навчальної частини в а/таборі «Алібек».

Здійснив 250 сходжень, з них понад 20 першосходжень та першопроходжень 5 і 6 к.с.

Найбільші сходження здійснив у складі Харківської команди «Авангард», капітаном якої був з 1964 по 1997: Чатин по «ромбу», 6 к.с, п/п (1969); Чанчахі Півн. Стіна, 6 к.с, п/п – срібний призер чемпіонату Спілки (1970); Ушба Пд. по Центру С–З ст., 6 к.с, п/сх – чемпіон Спілки; п. Шпіль, (Ю-З Памір), Півн-Зап стіна, 6 к.с, чемпіон СРСР (1973) та багато інших. Його ім'ям названо багато маршрутів пройдених стін.

1973 року в команді збірної України під керівництвом О. Кустовського підкорив проблемну Південну стіну п.Комунізму, 6 к.с, п/п. За оцінкою сучасників, це було найкращим сходженням за всі попередні 50 років радянського альпінізму. 9 разів піднімався на семитисячники Паміру та Тянь-Шаню.

Мав надзвичайний тренерський талант. Завдяки йому 15 харківських альпіністів стали «Сніговими барсами», понад 20 альпіністів виконали норму МС. Усі його експедиції були безаварійними.

Юрій Іванович – багаторазовий чемпіон та неодноразовий призер першостей України зі скелелазіння. Чемпіон України у 2000 році серед ветеранів.

ОСТАННІ НОВИНИ

11/09/2024
Олександр Заколодний - Герой України!

9 вересня Президент України вручив рідним Золоту зірку «Герой України» Олександра Заколодного, який загинув 21 січня 2023 року.

Ця нагорода була затверджена в квітні 2023 року.

Вічна пам’ять Герою!!!

08/09/2024
Лілії Миколаєвні Самсоновій - 85!!!

Вітаємо з 85-м днем народження Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Заслуженого тренера України Лілію Миколаївну Самсонову! Бажаємо Вам міцного здоров’я! 

Зараз не кращі часи для спортивної роботи, але ми сподіваємося найскорішого повернення до мирного життя! Пишаємося співпрацею з Вами! Ви надихаєте, вражаєте своєю силою, добротою, професіоналізмом! Дякуємо за Вашу нелегку працю, за позитивну енергію, за розумний й правильний погляд на роботу та життя, якими Ви щиро ділитись з учениками та всіма, хто Вас оточує!

01/09/2024
Бомбордування Палацу спорту

У Харкові за ці 2 дні спекотно - масові бомбардування, багато поранених, є загиблі. Шість влучань біля Палацу спорту, поруч з яким розташований наш скеледром.

Вчора там проводили дитячий фестиваль у відновленому болдеринговому залі та на великому стенді, впоралися за один день, тому сьогодні на щастя на скеледромі нікого не було.

Але на скеледромі пошкоджені поверхні, у болдеринговому залі вибиті вікна, поведена криша, заклинило замки. Це одна з найкращіх скелелазних споруд в Україні, де починаючи з 2013 року було проведено більше 100 всеукраїнських та місцевих змагань.

08/08/2024
100-річна історія прапору Швейцарії, який знайшли харків'яни

Сьогодні, в Міжнародний день альпінізму, в приміщенні посольства України в Швейцарії відкрита експозиція швейцарського прапору, який знайшли харківські альпіністи в горах Кавказу з майже 100-річною історією. 

Якщо коротко, історія цього прапору така:

30 липня 1931 року в горах Кавказу (район Безенгі) зникла четвірка альпіністів, серед яких були два швейцарці з Базеля Max Mаglin та Joseph Hegglin. Вони разом із радянськими альпіністами Yurii Goldovski та Saul Lewin піднімалися на вершину Міссес-Тау (4421м) по західному гребеню. Було організовано пошуково-рятувальні роботи, але знайти альпіністів не вдалося.

23/06/2024
Українські скелелази вперше приймуть участь в Олімпійських іграх!

На Олімпійських Іграх 2024 у Парижі вперше приймуть участь українські спортсмени. 

21 по 22 червня у місті Будапешт  проходили змагання олімпійських кваліфікацій. Ярослав Ткач (Кропивницький, тренер - Микола Побережець) отримав олімпійську ліцензію на змагання зі швидкості, а Євгенія Казбекова (Дніпро, тренер - Серік Казбеков) отримала олімпійську ліцензію у дисципліні двоборство.

Вітаємо українських скелелазів з високим результатом та бажаємо успіху на Одімпійських Іграх 2024 у Парижі!