Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

13/12/2013
Итоговый вечер ФАС ХО 2013. (видео)

12 декабря 2013 года прошел ежегодный отчетный вечер Федерации альпинизма и скалолазания Харьковской области. Зал Харьковского планетария был полон, присутствовало почти 200 человек.

В начале вечера собравшиеся минутой молчания почтили память харьковских альпинистов, погибших в Пакистане 23 июня 2013 года, был продемонстрирован фильм канала «Первая столица», посвященный этому трагическому событию.

11/12/2013
Памятный альбом «Свергун Игорь: Мы не покоряем горы, а восходим на них».

Издательство «Золотые страницы» в декабре 2013 года выпустило памятный альбом «Свергун Игорь: Мы не покоряем горы, а восходим на них».

События июня 2013 года, потрясшие своей жестокостью и цинизмом весь мир, в Харькове были восприняты с особой болью...

09/12/2013
Харьковские альпинисты 25 лет назад были в Спитаке.

Разрушительное землетрясение 7 декабря 1988 года, эпицентром которого стали армянские города Спитак и Ленинакан унесло жизни более 25 тысяч человек.

На помощь Армении пришли почти 60 тысяч человек. Одними из первых на месте трагедии оказались альпинисты, принявшие активное участие в поисково-спасательных работах и внесшие огромный вклад в дело ликвидации последствий трагедии. 

Вспоминает Геннадий Копейка:

07/12/2013
Чемпионат по ледолазанию. Общая информация, регламент (обновлено)

13-15 декабря в г. Харькове пройдёт  Чемпионат ФАиС Украины по ледолазанию (трудность).  Это первые официальные соревнования по ледолазанию Всеукраинского масштаба!

Общая  подготовка и проведение соревнований проводиться Федерацией альпинизма и скалолазания Украины вместе с Федерацией альпинизма и скалолазания Харьковской области.

Подготовка соревнований — Комиссия по развитию ледолазания в Украине, команда Ledolaz.com.

04/12/2013
Впервые в Украине - Чемпионат по ледолазанию!

13-15 декабря в Харькове на скалодроме Спортивного комплекса «Вертикаль » (пр.Маршала Жукова, 2) впервые в истории Украины состоится Чемпионат Федерации альпинизма и скалолазания Украины по ледолазанию.

Если Вы станете участниками или даже зрителями Чемпионата ФАиС Украины по ледолазанию, Вы станете свидетелями рождения нового вида спорта в Украине – ЛЕДОЛАЗАНИЯ!

Творите историю вместе с нами!