Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

06/01/2014
Ледолазание достойно олимпийских игр

Заслуженный мастер спорта по альпинизму Павел Шабалин стал в воскресенье, 5-го января, финальным факелоносцем эстафеты огня XXII зимних Олимпийских игр 2014 года на этапе в Кирове.

Ледолазание достойно стать олимпийским видом спорта, заявил председатель комиссии по ледолазанию Международной федерации альпинизма Павел Шабалин.

04/01/2014
Харьков скорбит о погибших альпинистах

Уже пятый год подряд читатели «Вечернего Харькова» путем анкетирования определяют общественных деятелей и руководителей, предприятия и организации, чей вклад в развитие города оказался наиболее весомым. 

В 2013-м по итогам голосования дипломы и статуэтки от «Вечернего Харькова» получили победители в девяти номинациях.

31/12/2013
С Новым 2014 годом!

Альпинистов и скалолазов, путешественников и мечтающих путешествовать поздравляем с Новым годом!

Всем, кто не равнодушен к горам, кто стремится к высокому, желаем свершения самых невероятных планов и удачи в самых смелых проектах!

Прошедший год огорчил нас тяжелой утратой и принес много побед и приятных событий. Сделано много, но мы способны на большее!

27/12/2013
Зимний Чемпионат Украины. Состав сборной. Конференция ФАиС Украины.

2013 год еще не закончился, а спортивный год 2014 уже начинается. С 4 января стартует Чемпионат Украины по альпинизму в зимнем классе (заочный). Уже заявлены для участия в чемпионате серьезные маршруты на Ушбу, харьковские и одесские альпинисты 4 января улетают в Грузию.

Сроки проведения чемпионата – с 4 января по 15 марта 2014г.
Регион проведения – горы России, Крыма и других стран мира.

К участию допускаются команды областей и спортивных клубов в составе 2-6 человек со 1-м спортивным разрядом и выше. Продолжительность восхождения не более 15 дней.

15/12/2013
Первый Чемпионат Украины по ледолазанию! (видео, протоколы)

Сегодня в 17:00 на харьковском скалодроме СК "Вертикаль" прошло награждение победителей первого официального всеукраинского соревнования по ледолазанию - Чемпионата ФАиС Украины!

Рождается новый вид спорта в Украине! Скоро мы будем иметь своих мастеров спорта по ледолазанию, хотя уже давно украинские спортсмены участвуют и побеждают в Кубках и Чемпионатах Мира.