Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

29/11/2013
Правительство Пакистана рассматривает вопрос выплаты компенсаций.

Юридическая компания «Lions Litigate» (директор Станислав Батрин) и Украинское юридическое общество (председатель Олег Березюк), которые представляют интересы родственников погибших в Пакистане альпинистов в решении выплат компенсации и материальной помощи, получили ответ на официальное обращение в Кабинет министров Украины.

Появилась надежда, что помощь будет оказана, а именно:

29/11/2013
Финал Кубка Украины среди юниоров (обновлено)

Сегодня  на скалодроме спорткомплекса ХФТИ стартовали финальные соревнования Кубка Украины по скалолазанию среди юниоров, в которых участвует 210 спортсменов из 12 регионов Украины.

29 ноября юные скалолазы соревнуются в виде лазания «скорость», 30 ноября с 9:00 начнутся соревнования в виде лазания «трудность», которые пройдут на скалодроме спорткомплекса ХАИ.

27/11/2013
Вечер Харьковских альпинистов и скалолазов 2013.

12 декабря 2013г. в 18:00 в помещении Харьковского планетария (пер.Кравцова, 15) Федерация альпинизма и скалолазания Харьковской области проводит ежегодный отчетный вечер.

Клубы и секции Харькова предоставят видео и слайд-отчеты о проведенных мероприятиях. Президент Федерации Геннадий Копейка расскажет о знаменательных спортивных событиях 2013 года, проделанной работе и перспективных планах развития альпинизма и скалолазания в Харькове. Будут вручены грамоты.

22/11/2013
Итоги заочных Чемпионатов по альпинизму.

9 ноября в Киеве подведены итоги заочных чемпионатов Украины (скальный, технический и высотный классы).

В связи с плохими погодными условиями в горах в летнем сезоне этого года, многие альпинисты не смогли выполнить свои планы участия в чемпионате. Поэтому в протоколах значатся 3-4 команды, которые смогли пройти достойный маршрут, выполнив условия чемпионата.

17/11/2013
Мера-пик: харьковчане с успехом возвращаются домой

Руководитель харьковской экспедиции в Гималаи, которая стартовала 1 ноября, прислал письмо с подробностями восхождения и впечатлениями участников от восхождения:

«12 ноября восемь участников экспедиции харьковского областного клуба альпинистов поднялись на вершину Мера-пик (6476м), Гималаи, Непал.