Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

15/01/2014
Суровая Ушба не пустила альпинистов! (Дополнено 18.01)

Безрезультатно закончилась первая в 2014 году экспедиция украинских альпинистов на одну из сложнейших вершин Кавказа - вершину Ушба (4710м).

15 января в 9:00 Евгений Полтавец сообщил по телефону, что команды Харькова и Одессы спустились с маршрута вниз. Резкое ухудшение погоды преградило путь к вершине. Штормовой ветер разорвал палатки альпинистов.

14/01/2014
Скалолазный фестиваль Rookie Masters 2014.

Скалолазный 2014-й год на скалодроме ХАИ открывается новой серией секционных мероприятий. 

Rookie Masters 2014 состоится в субботу 18 января с 13:00 до 19:00. Компания «Руна» в лице Серика Казбекова и Натальи Перловой, неоднократных призёров и победителей чемпионатов и кубков мира по скалолазанию, а также секция скалолазания ХАИ приглашают всех на тест-драйв продукции фирмы Scarpa – одного из мировых лидеров по производству скальных туфель. 

14/01/2014
Харьковчанин Валентин Сипавин 4-й на Кубке мира в Корее!

11-12 января в Корее (Cheongsong) состоялись первые международные соревнования этого сезона – первый этап Кубка мира по ледолазанию. В соревнованиях участвовали ледолазы из 13 стран мира. Самая многочисленная команда (России) завоевала все медали в скорости и половину в трудности.

Единственный украинский ледолаз – харьковчанин Валентин Сипавин занял 4-е место в трудности. Поздравляем Валентина с хорошей разминкой в начале сезона!

На второй этап Кубка мира, который состоится в Румынии 17-18 января, поедет более многочисленная украинская команда. Пожелаем удачи!

10/01/2014
Чемпионат Харьковской федерации по технике альпинизма

Харьковская Федерация альпинизма и скалолазания, при организации Альпинистского клуба «ХПИ», проводит Чемпионат Харьковской федерации по технике альпинизма (вид «Домбайские связки»). 

Первый этап соревнований – квалификация – пройдет на скалодроме спорткомплекса "ПОлитехник" (ул.Артёма, 50а) с 13 по 17 января 2014 года сгласно следующего графика:

08/01/2014
Открылся сезон 2014 на Ушбе - легендарной горе Кавказа. Дополнено 12.01.

Открывается спортивный альпинистский сезон 2014 года.
Команды Харькова и Одессы сообщают из Грузии, что они достигли базового лагеря под одной из сложнейших вершин Кавказа - вершиной Ю.Ушба (4710м). Погода пока благоприятствует, снега мало, готовятся к восхождению по юго-западной стене в рамках Чемпионата Украины. Первоначально были запланированы маршруты Мышляева и Голубева.