Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Свергун Ігор: Ми не підкорюємо гори, а сходимо на них

Мова видання: 
російська
Ціна: 
50 грн.

Харків посідає особливе місце в історії українського альпінізму: тут наприкінці 1920-х років почалося його зародження, із харківськими спортивними товариствами «Авангард», «Спартак», «Буревісник» пов'язаний період становлення та успішного розвитку. З нашим містом тісно переплетені імена та долі багатьох сходників, що підкорили найвищі та найважче доступні вершини світу. Напевно, тому харків'яни завжди так щиро, з цікавістю та навіть гордістю стежать за успіхами своїх земляків.

Події червня 2013 року, які вразили своєю жорстокістю та цинізмом увесь світ, у Харкові були сприйняті з особливим болем — адже троє з 10 загиблих, які перебували у міжнародному альпіністському таборі у горах Пакистану, були харків'янами.

…Погибают друзья, умирают,
Как с деревьев листва опадает,
И хотя я их вижу живыми,
Не пойти мне в поход уже с ними.

Це рядки із вірша Олексія Білоуса «Реквієм», опублікованого у 2008 році у збірці до 80-річчя харківського альпінізму. В авторській посвяті значиться: «Пам'яті Юрія Григоренка-Пригоди, Віті Пастуха та інших загиблих друзів…».

Ігор Свергун часто заходив, швидше забігав, до нас у видавництво. Ділився враженнями про нові сходження, розповідав про заморські країни та гірські вершини та обов'язково приносив фотографії. Щоразу, дивлячись на цього життєрадісного, сповненого нових планів та ідей чоловіка, ніхто й подумати не міг, що рядки вірша-реквієму стануть застосовні і до нього.

Книга, яку ви тримаєте в руках, – благодійний видавничий проект пам'яті Ігоря Свергуна. Ми не альпіністи, тому не можемо здійснити сходження пам'яті загиблих. Це зроблять його друзі-професіонали.

Ми — видавці, і саме за допомогою цього видання хочемо не лише зберегти пам'ять про Ігоря, розповісти про його яскраве і, на жаль, таке коротке життя, а й допомогти його сім'ї — дружині та синові.


Усі кошти, отримані від реалізації цього проекту, передадуть родині Ігоря Свергуна.

Під час підготовки видання було використано фотоматеріали з архіву Харківського альпклубу.

ОСТАННІ НОВИНИ

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.

01/01/2024
Вітаємо з Новим 2024 роком!

Альпіністів та скелелазів, мандрівників та тих, хто мріє подорожувати, вітаємо з Новим роком!
Нехай Новий рік принесе нам Перемогу та повернення до мирного життя! Нехай у нас знову буде багато цікавих подій, змагань, заходів, мандрівок! Нових яскравих вражень!
За два роки війни ми втратили багато наших друзів, котрі загинули на фронті, захищаючи Батьківщину! Багато друзів залишили нас внаслідок бомбардувань та обстрілів, від хвороб та стресу. Ми їх пам'ятатимемо завжди!

Зараз, як і рагіше, ми працюємо для спортсменів: скелелазів, альпіністів класичних, скі-альпіністів, скайрайнерів і льодолазів. Ми відряджаємо на змагання, оформлюємо спортивні розряди, за необхідністю надаємо інші послуги. Хто бажає брати участь в змаганнях, повинен оплатити членські внески за 2024 рік в ФАіС України та ФАіС Харківської області. Хто зараз не змагається, може це зробити за бажанням. Більше про внески тут- alpclub.com.ua/card

30/11/2023
Помер ветеран альпінізму Володимир Рибченко.

Повідомляємо про чергову втрату в лавах нашої спільноти альпіністів. 5 жовтня 2023 року  пішов із життя наш товариш, людина надзвичайної скромності, доброти та турботи – Рибченко Володимир Дмитрович (1954-2023). Майстер спорту, призер чемпіонатів СРСР з альпінізму.
Ми з ним пройшли багато вершин, але особливо запам'яталося першопроходження на пік Одеса (4810м) на Памірі – стіна з перепадом 1300м, середньою крутістю 83 градуси, де 4 ночі ми ночували в гамаках. Також у нього призовий маршрут на Хан-Тенгрі. Він приймав участь в рятувальних роботах під час землетрусу в Спітаку.

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!