Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Свергун Ігор: Ми не підкорюємо гори, а сходимо на них

Мова видання: 
російська
Ціна: 
50 грн.

Харків посідає особливе місце в історії українського альпінізму: тут наприкінці 1920-х років почалося його зародження, із харківськими спортивними товариствами «Авангард», «Спартак», «Буревісник» пов'язаний період становлення та успішного розвитку. З нашим містом тісно переплетені імена та долі багатьох сходників, що підкорили найвищі та найважче доступні вершини світу. Напевно, тому харків'яни завжди так щиро, з цікавістю та навіть гордістю стежать за успіхами своїх земляків.

Події червня 2013 року, які вразили своєю жорстокістю та цинізмом увесь світ, у Харкові були сприйняті з особливим болем — адже троє з 10 загиблих, які перебували у міжнародному альпіністському таборі у горах Пакистану, були харків'янами.

…Погибают друзья, умирают,
Как с деревьев листва опадает,
И хотя я их вижу живыми,
Не пойти мне в поход уже с ними.

Це рядки із вірша Олексія Білоуса «Реквієм», опублікованого у 2008 році у збірці до 80-річчя харківського альпінізму. В авторській посвяті значиться: «Пам'яті Юрія Григоренка-Пригоди, Віті Пастуха та інших загиблих друзів…».

Ігор Свергун часто заходив, швидше забігав, до нас у видавництво. Ділився враженнями про нові сходження, розповідав про заморські країни та гірські вершини та обов'язково приносив фотографії. Щоразу, дивлячись на цього життєрадісного, сповненого нових планів та ідей чоловіка, ніхто й подумати не міг, що рядки вірша-реквієму стануть застосовні і до нього.

Книга, яку ви тримаєте в руках, – благодійний видавничий проект пам'яті Ігоря Свергуна. Ми не альпіністи, тому не можемо здійснити сходження пам'яті загиблих. Це зроблять його друзі-професіонали.

Ми — видавці, і саме за допомогою цього видання хочемо не лише зберегти пам'ять про Ігоря, розповісти про його яскраве і, на жаль, таке коротке життя, а й допомогти його сім'ї — дружині та синові.


Усі кошти, отримані від реалізації цього проекту, передадуть родині Ігоря Свергуна.

Під час підготовки видання було використано фотоматеріали з архіву Харківського альпклубу.

ОСТАННІ НОВИНИ

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.