Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Свергун Ігор: Ми не підкорюємо гори, а сходимо на них

Мова видання: 
російська
Ціна: 
50 грн.

Харків посідає особливе місце в історії українського альпінізму: тут наприкінці 1920-х років почалося його зародження, із харківськими спортивними товариствами «Авангард», «Спартак», «Буревісник» пов'язаний період становлення та успішного розвитку. З нашим містом тісно переплетені імена та долі багатьох сходників, що підкорили найвищі та найважче доступні вершини світу. Напевно, тому харків'яни завжди так щиро, з цікавістю та навіть гордістю стежать за успіхами своїх земляків.

Події червня 2013 року, які вразили своєю жорстокістю та цинізмом увесь світ, у Харкові були сприйняті з особливим болем — адже троє з 10 загиблих, які перебували у міжнародному альпіністському таборі у горах Пакистану, були харків'янами.

…Погибают друзья, умирают,
Как с деревьев листва опадает,
И хотя я их вижу живыми,
Не пойти мне в поход уже с ними.

Це рядки із вірша Олексія Білоуса «Реквієм», опублікованого у 2008 році у збірці до 80-річчя харківського альпінізму. В авторській посвяті значиться: «Пам'яті Юрія Григоренка-Пригоди, Віті Пастуха та інших загиблих друзів…».

Ігор Свергун часто заходив, швидше забігав, до нас у видавництво. Ділився враженнями про нові сходження, розповідав про заморські країни та гірські вершини та обов'язково приносив фотографії. Щоразу, дивлячись на цього життєрадісного, сповненого нових планів та ідей чоловіка, ніхто й подумати не міг, що рядки вірша-реквієму стануть застосовні і до нього.

Книга, яку ви тримаєте в руках, – благодійний видавничий проект пам'яті Ігоря Свергуна. Ми не альпіністи, тому не можемо здійснити сходження пам'яті загиблих. Це зроблять його друзі-професіонали.

Ми — видавці, і саме за допомогою цього видання хочемо не лише зберегти пам'ять про Ігоря, розповісти про його яскраве і, на жаль, таке коротке життя, а й допомогти його сім'ї — дружині та синові.


Усі кошти, отримані від реалізації цього проекту, передадуть родині Ігоря Свергуна.

Під час підготовки видання було використано фотоматеріали з архіву Харківського альпклубу.

ОСТАННІ НОВИНИ

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!

05/11/2023
Інтерв'ю Геннадія Копейки для Montagna.tv

Геннадій Копейка надав Інтерв'ю для найпопулярнішого серед італійських альпіністів інтернет-ресурсу Montagna.tv - про війну в Україні, про українських альпіністів до війни та загибелі на фронті, про Федерацію, про альпінізм...

Віч-на-віч з Геннадієм Копейка, легендою українського альпінізму

Великі сходження в Гімалаї, експедиції в радянський час. І, перш за все, те, що сьогодні роблять альпіністи охопленої війною України.

Дебора Біоназ, 25 жовтня 2023р.

29/10/2023
Нас покинула легенда харківського альпінізму Галина Свентицька.

25 жовтня 2023 року на 92-му році життя пішла від нас легендарна харківська альпіністка Галина Костянтинівна Свентицька.

Галина Свентицька володар унікальних звань «Почесний майстер спорту» та «Почесний рятівник». Лікар за фахом та єдина жінка – володар жетону «Рятувальний загін». Вона пройшла серйозні маршрути 5-6 категорії трудності!

Видатна спортсменка, досвідчений інструктор, незмінний лікар альпзаходів, яка надала кваліфіковану допомогу і врятувала життя багатьох альпіністів. Довгий час очолювала Раду ветеранів Харківського клубу альпіністів.

16/10/2023
Харків'яни - призери чемпіонату України.

 

12-15 жовтня 2023р. на скельному масиві біля смт.Буки Черкаської області проходив Чемпіонат України з альпінізму (дисципліна - техніка альпінізму).

Вітаємо харківських альпіністів Альберта Лобанова та Микиту Мироненко, які стали срібними призерами чемпіонату.

17/08/2023
Харківська команда прийняла участь на Чемпіонаті України зі скайранінгу!

11-13 серпня 2023 року відбувся перший Чемпіонат України зі скайранінгу!
Збірна команда Харківської області прийняла участь в цих змаганнях. Анатолій Новак зайняв 4 місце на дистанції «SKY»! Вітаємо!!!
Перший чемпіонат України включав 2 види трас:
"Вертикальний кілометр" — забіг з набором висоти 1000 м з середньою крутизною не менше 20% (тобто довжиною не більше 5 км)
"Sky" — забіг горами зі значним набором висоти та складними ділянками; круті схили, розсипи каміння, скельні гребені (не вище 2 категорії складності). На деяких ділянках був дюльфер, та перила.