Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Моргун Микола Григорьевич

дата народження: 
1910
дата загибелі (смерті): 
?

Моргун Николай Григорьевич (1910 – ).Учасник ВВВ. МС з альпінізму (1941). Старший інструктор. Інженер-механік. Альпінізмом почав займатися в 1934 р., перші сходження — в. Дубль-пік та Ельбрус. Багато років працював інструктором у Харківських навчально-спортивних таборах. Великий внесок вніс у будівництво Української школи інструкторів в ущ. Адір-су. Спортсмен високого класу, який зробив багато першопроходжень маршрутами 5 к. с. 1934 р. пройшов частину траверсу Цейської підкови. У 1935 р. працював інструктором у першій альпініаді ВЦРПС. 1937 р. керував зимовою Харківською альпініадою на Казбеку. Влітку здійснив тр. Дих-тау з Півдня з підйомом по Пд.-Зах. стіни, п/п. У 1938 році — кер. Харківської альпініади на Ельбрусі. Здійснює сходження на в. Джайлик із Півн.; Тихтенген по Пд. стіні (1939); зимове сходження на Софруджу 1940 р. — кер. лижного походу через пер. Сунахет, влітку — тр. обох вершин Ушби з півдня, 5А. Працював зав. навчальною частиною української школи інструкторів під кер. М.Т. Погребецького. Один із перших майстрів спорту з альпінізму у Харкові. Під час війни працював на збиранні танків Т-34 у цеху військового заводу (ім. Малишева), евакуйованого до Нижнього Тагілу. Керував конструкторським бюро з розробки технології виробництва мінометів в Улан-Уде. Неодноразово відзначався Почесними грамотами, нагороджений медаллю «За доблесну працю». Після повернення до Харкова одразу ж долучився до роботи альпіністської секції міста. Микола Моргун стає постійним та вірним помічником М.Т. Погребецького в Українській школі інструкторів. Багато в чому завдяки його енергії та волі, працездатності та твердому характеру вдалося за короткий термін відновити школу на новому місці в ущ. Аділ-су. Багато років працював зав. навчальною частиною школи інструкторів, яка вирізнялася яскраво вираженим методичним напрямом та високим рівнем підготовки альпіністів. Істинно спортивний дух панував у школі інструкторів, учасників якої навчали виняткового самовладанню, витривалості, мобілізації всіх фізичних та психічних сил, продуманого вибору маршруту та постійного підвищення рівня майстерності. В 1948 року М.Т. Погребецькому та Миколі Моргуну вдалося створити великий дружній інструкторський колектив із харківських (в основному), дніпропетровських та київських альпіністів.

ОСТАННІ НОВИНИ

08/08/2024
100-річна історія прапору Швейцарії, який знайшли харків'яни

Сьогодні, в Міжнародний день альпінізму, в приміщенні посольства України в Швейцарії відкрита експозиція швейцарського прапору, який знайшли харківські альпіністи в горах Кавказу з майже 100-річною історією. 

Якщо коротко, історія цього прапору така:

30 липня 1931 року в горах Кавказу (район Безенгі) зникла четвірка альпіністів, серед яких були два швейцарці з Базеля Max Mаglin та Joseph Hegglin. Вони разом із радянськими альпіністами Yurii Goldovski та Saul Lewin піднімалися на вершину Міссес-Тау (4421м) по західному гребеню. Було організовано пошуково-рятувальні роботи, але знайти альпіністів не вдалося.

23/06/2024
Українські скелелази вперше приймуть участь в Олімпійських іграх!

На Олімпійських Іграх 2024 у Парижі вперше приймуть участь українські спортсмени. 

21 по 22 червня у місті Будапешт  проходили змагання олімпійських кваліфікацій. Ярослав Ткач (Кропивницький, тренер - Микола Побережець) отримав олімпійську ліцензію на змагання зі швидкості, а Євгенія Казбекова (Дніпро, тренер - Серік Казбеков) отримала олімпійську ліцензію у дисципліні двоборство.

Вітаємо українських скелелазів з високим результатом та бажаємо успіху на Одімпійських Іграх 2024 у Парижі!

 

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.