Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Мацевитий Юрій Михайлович

дата народження: 
24.02.1934


МС з альпінізму (1960), ЗТ України, інструктор-методист 1-ї категорії. Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння (2003 – 2008). Чемпіон України Академік НАН України, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, лауреат Держ. премії СРСР, директор Інституту проблем машинобудування НАН України. Ім'я Мацевітого Ю.М., як вченого, відоме не лише в Росії та Україні, а й далеко за їхніми межами.

Альпінізмом почав займатися в 1953 році в альпсекції ХПІ. Перше сходження — в. Софруджу. З того часу здійснив близько 100 сходжень, у тому числі 5 і 6 к. с. близько 20. Один із провідних альпіністів України. Неодноразовий чемпіон України та ДСО «Буревісник». Найбільш значні маршрути: Цалг-мил з Півдня та зі Сх. (1955); Ушба Півн. (1956); Ушба тр. (1957); п. Щуровського (1958); Бу-Ульген (1960); тр. Джугутурлючат, (кер.; у команді: В. Боліжевський, Т. Сушко, В. Тимохін, 1961); п. Леніна з півдня — чемпіон України (1962); п. Щуровського по Центр. баст. (1964); Текетор-Актоо — п. Вільної Кореї — Байлян-баші, тр. (1968); тр. п. Марія, ПН.-Сх. гр. — Мірали — Чимтарга (кер.; у команді: А. Єфремов, В. Хомутов, А. Хлибов, 1972); Домбай-Ульген Зах., Пн.-Зах. стіна (1973); Дворогий — Корона — п. Скрябіна, тр. (1974); тр. Аксайська підкова; п. Каракольський. У 1961 – 1962 роках. робив сходження в Альпах у складі команди ХПІ. На його рахунку кілька першопереходжень: ст. Штавлер, 5А; пік Іне, 4А; в. Біла-ка, взимку, 4Б. У 1956 році закінчив школу інструкторів з альпінізму. Багато років працював інструктором в альптаборах «Накра», «Домбай» та тренером у Середньоазіатській та Харківській школах інструкторів з альпінізму, а також ст. тренером на виїзних спортивних зборах харківського «Буревісника».

Наука та спорт йдуть все життя поряд, пліч-о-пліч. На початку 1960-х років очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 — обласну секцію ДСО «Буревісник». Вибагливий тренер. Велика заслуга Юрія Михайловича в тому, що він завжди сприяв спортивному зростанню альпіністів та скелелазів та створював для цього всі умови. Зі студентського колективу «Буревісник» вийшли десятки майстрів спорту. У цьому головне досягнення заслуженого тренера України, людини рідкісної цілеспрямованості та наполегливості, яка вміє з гідністю долати труднощі, комунікабельної та доброзичливої. Його люблять та поважають друзі, колеги та всі покоління його вихованців — альпіністів, з якими він завжди знаходить час для зустрічей.

клуб/секція: 
ФАС ХО
розряд з альпінізму: 
МС
інструктор з альпінізму (категорія): 
1 категория

ОСТАННІ НОВИНИ

11/09/2024
Олександр Заколодний - Герой України!

9 вересня Президент України вручив рідним Золоту зірку «Герой України» Олександра Заколодного, який загинув 21 січня 2023 року.

Ця нагорода була затверджена в квітні 2023 року.

Вічна пам’ять Герою!!!

08/09/2024
Лілії Миколаєвні Самсоновій - 85!!!

Вітаємо з 85-м днем народження Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Заслуженого тренера України Лілію Миколаївну Самсонову! Бажаємо Вам міцного здоров’я! 

Зараз не кращі часи для спортивної роботи, але ми сподіваємося найскорішого повернення до мирного життя! Пишаємося співпрацею з Вами! Ви надихаєте, вражаєте своєю силою, добротою, професіоналізмом! Дякуємо за Вашу нелегку працю, за позитивну енергію, за розумний й правильний погляд на роботу та життя, якими Ви щиро ділитись з учениками та всіма, хто Вас оточує!

01/09/2024
Бомбордування Палацу спорту

У Харкові за ці 2 дні спекотно - масові бомбардування, багато поранених, є загиблі. Шість влучань біля Палацу спорту, поруч з яким розташований наш скеледром.

Вчора там проводили дитячий фестиваль у відновленому болдеринговому залі та на великому стенді, впоралися за один день, тому сьогодні на щастя на скеледромі нікого не було.

Але на скеледромі пошкоджені поверхні, у болдеринговому залі вибиті вікна, поведена криша, заклинило замки. Це одна з найкращіх скелелазних споруд в Україні, де починаючи з 2013 року було проведено більше 100 всеукраїнських та місцевих змагань.

08/08/2024
100-річна історія прапору Швейцарії, який знайшли харків'яни

Сьогодні, в Міжнародний день альпінізму, в приміщенні посольства України в Швейцарії відкрита експозиція швейцарського прапору, який знайшли харківські альпіністи в горах Кавказу з майже 100-річною історією. 

Якщо коротко, історія цього прапору така:

30 липня 1931 року в горах Кавказу (район Безенгі) зникла четвірка альпіністів, серед яких були два швейцарці з Базеля Max Mаglin та Joseph Hegglin. Вони разом із радянськими альпіністами Yurii Goldovski та Saul Lewin піднімалися на вершину Міссес-Тау (4421м) по західному гребеню. Було організовано пошуково-рятувальні роботи, але знайти альпіністів не вдалося.

23/06/2024
Українські скелелази вперше приймуть участь в Олімпійських іграх!

На Олімпійських Іграх 2024 у Парижі вперше приймуть участь українські спортсмени. 

21 по 22 червня у місті Будапешт  проходили змагання олімпійських кваліфікацій. Ярослав Ткач (Кропивницький, тренер - Микола Побережець) отримав олімпійську ліцензію на змагання зі швидкості, а Євгенія Казбекова (Дніпро, тренер - Серік Казбеков) отримала олімпійську ліцензію у дисципліні двоборство.

Вітаємо українських скелелазів з високим результатом та бажаємо успіху на Одімпійських Іграх 2024 у Парижі!