Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Мартинов Олександр Ілліч

дата народження: 
1948


МС з альпінізму (1983), МС Російської Федерації з парапланерного спорту (2011), КМС зі скелелазіння, інструктор-методист 1-ї категорії. Власник жетону «Почесний рятувальник» (1988). Доктор філософії в галузі психології (формування психологічної готовності до діяльності в екстремальних умовах). Член-кореспондент Міжнародної кадрової академії Має високі спортивні розряди з гірськолижного спорту, спортивного орієнтування, кульової стрільби (пістолет).

Початок занять альпінізмом — 1963 рік. Перші вершини — п.«3700» та Цей-хох. Чемпіон Кавказу (1981), призер чемпіонатів Союзу та України. Своїми найкращими сходженнями вважає: ст. Трапеція С. стіною; Чанчахі-хох; Замін-Карор; Зін-дон; Дихтау, а також невеликий, але красивий пік 2А к. с. у Цеї, якому разом із П.Євтєєвим дали ім'я Юрія Візбора. Школу інструкторів закінчив 1967 року. Понад 25 років займався промисловим альпінізмом. Працював інструктором в альптаборах: «Ала-Арча», «Алібек», «Цей», «Баксан», «Артуч»; ст. тренером на зборах, ст. інструктором КСП Цейського району, а також інструктором у Центрі гірничої підготовки МО СРСР (Вірменія, Кіровакан – нині Ванадзор). Протягом кількох років — нач. навчальної частини альпіністського табору «Цей» (1985 – 1989 – взимку), тренер шкіл та зборів з підготовки інструкторів з альпінізму (1971, 1985, 1987), зборів з підготовки рятувальників (1982, 1983, 1985), ст. тренер Всесоюзної школи Управління альпінізму ЗС ДЗГ профспілок з підготовки інструкторів з гірськолижного спорту (1987-1989). Член методичної ради Управління альпінізму ЗС ДЗГ профспілок (1984 – 1990 рр.). Викладав промисловий альпінізм у Російському Центрі підготовки рятувальників (2000–2005).

Автор методичних розробок та програм підготовки альпіністів (багато у співавторстві з І.А. Мартиновим), підручника з промислового альпінізму «Промальп», книг «Психологія альпінізму», «Безпека та надійність в альпінізмі» (у співавторстві з І.А. Мартиновим), «Ментальна підготовка пілота». Співавтор книг «Школа альпінізму» (1989); «Початкова підготовка альпініста» (2003). Переклав російською мовою ряд книг, у тому числі: «Безпека в горах» (П.Шуберт та П.Штюкль) та «Лавини» (Р.Майр та П.Найрц).

ОСТАННІ НОВИНИ

23/06/2025
Річниця загибелі харківських альпіністів.

12 років тому, о 8:00 сонячної неділі, мені зателефонував друг і сказав, що у ЗМІ пишуть про загибель українських альпіністів у базовому таборі Нанга-Парбат. Там була експедиція альпіністів Харківського клубу альпіністів під керівництвом Ігоря Свергуна.

У мене зв'язок із ними був через супутниковий телефон, який не відповідав на дзвінки. За годину мені зателефонував з невідомого номеру телефону Олександр Заколодний, який був учасником цієї експедиції. Я не міг повірити його словам і кілька разів перепитував… У ніч з 22 на 23 червня 2013 року, у базовому таборі під вершиною Нанга-Парбат (Пакистан) було розстріляно терористами 10 альпіністів, серед яких загинули наші товариші – альпіністи Харківського обласного клубу – Ігор Свергун, Бадаві Кашаєв та Дмитро Коняєв.

28/05/2025
Альманах "Роки та стежки"

Вийшов друком 5-й випуск альманаху "Роки та стежки".
Це традиційне видання харківської туристичної спільноти. Велика дяка редактору збірки - Сергію Бикову, який у цей непростий час зібрав захоплюючі оповідання та вірші від 27 авторів, серед яких і голова Харківського альпклубу Геннадій Копейка.
Барвисте видання 29х18 см, 380 сторінок, вкладка із 40 кольорових сторінок.
Є кілька екземплярів у Харківському обласному клубі.
Замовити книгу можна на: https://travelbook.in.ua/shop/2374.html

16/05/2025
Троє харків'ян піднялися на Еверест!

14 травня, одразу шестеро українців та українок піднялися на Еверест, серед них троє харків'ян – Валентин Сипавін, В'ячеслав Калашников, Маргарита Дяченко.

Це стало найбільшим груповим сходженням на найвищу вершину світу в історії українського альпінізму. Також наймасовішим стало сходження українців наступного дня - четверо альпіністів зійшли на четверту вершину світу Лхоцзе (8516м), яка поруч. 

В'ячеслав Калашников з початком повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону і став на захист країни. Він провоював майже три роки, звільнився через поранення. І ось він зійшов на Еверест.

23/04/2025
Кубок України з техніки альпінізму в Одесі

19-20 квітня на скеледромі в Одесі пройшли змагання Кубку України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 16 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Дніпра.

Призерами змагань стали:
1. Павленко Олександр - Антипов Антон
2. Репко Олена - Тимко Євген
3. Гончаренко Надія - Чернявська  Евгенія
6 місце зайняла Харківська команда Панков Дмитро - Чеканов Павло

16/02/2025
Випущено посібник UIAA Alpine Summer Skills

Міжнародна спілка альпіністських асоціацій (UIAA) видала нову книгу – довідник технік альпінізуму.
Зміст книги:
1. Гори – природа, рельєф, погода та інші аспекти.
2. Лідер групи – правила, обов'язки, управління групою.
3. Рятування в горах – основи безпеки та перша допомога.
4. Хайкінг – техніки пересування та підготовка.
5. Скелелазіння – техніка на природному рельєфі.
6. Сходження – ключові принципи та підготовка.