Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

01/10/2013
Результаты "школы". Харьковчане первые!

Победой харьковской команды (Александр Заколодний и Анатолий Оченаш) закончился первый этап Чемпионата мира в Крыму.
Поздравляем!

Соревнования этого года отличается очень сильным составом участников. Основная борьба еще впереди. Результаты первого этапа смотрите на сайте Чемпионата.

27/09/2013
Пресс-релиз Чемпионата мира по альпинизму 2013

Евроазиатская ассоциация альпинизма и скалолазания, Федерация альпинизма и скалолазания Украины под патронатом Министерства молодежи и спорта Украины проводят ЧЕМПИОНАТ МИРА ПО АЛЬПИНИЗМУ (скальный класс)

Соревнования будут проходить с 29 сентября по 8 октября 2013 г. в Крыму на скальных массивах вблизи городов Ялта, Форос. В международных соревнованиях примут участие команды Национальных федераций альпинизма или горных клубов.

19/09/2013
Харьковчане штурмуют Казбек! (Обновлено 20.09)

Группа харьковских альпинистов из 12 человек вчера предприняла попытку восхождения на Казбек(5033м). Плохая погода - снег и отсутствие видимости – заставила альпинистов повернуть назад в 600 метрах от вершины.

Игорь Жарков в 9:20 19.09 сообщил по телефону, что вчера они спустились в поселок Степанцминда (Казбеги), отведали грузинской кухни и вина, но решили не расслабляться.

14/09/2013
Первенство скалодрома "Вертикаль"

Сегодня, в День физической культуры и спорта, состоялось открытое первенство скалодрома "Вертикаль".

К участию в соревнованиях были допущены все желающие, любой спортивной подготовки и без нее, с возрастом от 6 лет без верхнего ограничения.

Несмотря на переменчивую погоду - сильный ветер и небольшой дождь, соревнования собрали много участников и болельщиков. Интересны были старты самых маленьких: активная поддержка мам и энтузиазм малышей, и, конечно, наибольшие страсти разыгрались в возрастной категории спортивного мастерства, где выступало большинство номинантов.

12/09/2013
Президенту Пакистана отправлено официальное требование о выплате компенсации.

Многократным отказом на запросы МИД Украины предоставить семьям погибших харьковских альпинистов денежную компенсацию, ответило правительство Пакистана. Политические способы решения проблемы исчерпаны.

 Поэтому адвокаты Станислав Батрин (компания Lions Litigate) и Олег Березюк (Украинское юридическое общество), представляющие интересы семей, отправили требования властям Пакистана