Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

40 років тому перші українці піднялися на Еверест.

4 May, 2022

40 років тому 4 травня 1982 року радянські альпіністи піднялися на Еверест (8848м)! Перша радянська гімалайська експедиція - це був перший і надзвичайно потужний прорив альпіністів СРСР за кордони країни. Було пройдено новий складний маршрут південно-західною стіною, який досі ніхто не повторив.

 

Зі 150 кандидатів було відібрано 20 альпіністів для участі у цьому сходженні. До складу експедиції увійшли українські альпіністи Сергій Бершов (Харків), Олексій Москальцов (Харків) та Михайло Туркевич (Донецьк).

Результат Гімалайських сходжень на восьмитисячники залежить не тільки від фізичної та технічної підготовки альпіністів (звичайно, всі учасники на 100% були готові), а й від погодних умов, стану маршруту та інших непередбачених ситуацій. Як показав подальший досвід великих експедицій, вихід на вершину хоча б однієї зв'язки означав загальний успіх сходження. Керівники експедиції могли припинити спроби сходження інших учасників, щоби не ризикувати загальним результатом. Тому всі альпіністи намагалися потрапити до перших, хто зможе досягти вершини.

Найближче до вершини опинилися Володимир Балибердін (Ленінград) та Едуард Мисловський (Москва), які встановили штурмовий табір і за планом мали спускатися вниз. Але вони не спускалися, а продовжили сходження! Виявилося, що вони домовилися з керівниками експедиції, що зроблять героїчну спробу!

Едуард під час сходження ледь не зірвався і змушений був пожертвувати важким рюкзаком, у якому було потрібне спорядження та одяг. Це коштувало йому обморожених пальців, оскільки підйом він продовжував у легких рукавичках.

Володимир піднімався без кисню, натомість із рацією, відеокамерою та фотоапаратом. Вони досягли вершини пізно увечері 4 травня, але на спуск сил не залишалося, кисень у Едуарда закінчився, могла виникнути надзвичайна ситуація.

Цього ж дня до штурмового табору піднялася українська зв'язка Сергій Бершов та Михайло Туркевич. Почувши по рації про проблеми зв'язки Балибердін - Мисловський, вони вийшли на допомогу спускалися з вершини. Зустріли постраждалих уже недалеко від вершини. Надавши допомогу і передавши кисень Мисловському та Балибердину, вони попри рекомендації керівника експедиції вирішили дійти до вершини, хоча вже настала ніч. Таким чином Бершов та Туркевич здійснили рекордне перше нічне сходження на Еверест! На узвозі вони наздогнали першу зв'язку і всі спустилися в штурмовий табір.

Зараз нікого не здивуєш нічними сходженнями на Еверест. Нинішні комерційні альпіністи виходять на штурм вершини вночі (а то й о 10-й вечора), щоб вранці досягти вершини і було багато світлого часу на спуск. Але рівень спорядження та одягу зараз зовсім інший, ніж 40 років тому, а використання трьох балонів кисню, який несуть шерпи, значно підвищує темп підйому та знижує ризик обморожень.

У результаті на вершину Евересту піднялися 11 учасників експедиції! І це також був своєрідний рекорд. Після цього керівництво експедиції заборонило підйом на вершину інших альпіністів.

Щиро вітаємо всіх учасників експедиції «Еверест-82» з ювілеєм!

Особливі привітання Сергію Бершову – Заслуженому майстру спорту, майстру спорту міжнародного класу, Заслуженому тренеру України, Сніжному барсу, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХАРКОВА, яке і зараз перебуває у місті Харків, незважаючи на щоденні обстріли!

ОСТАННІ НОВИНИ

31/10/2013
Гималаи. Разведка боем! (добавлено видео)

видео

Завтра, 1 ноября в 12:25 из харьковского аэропорта, стартует Экспедиция Харьковского областного клуба альпинистов на вершину Мера-пик (6476м), Гималаи, Непал. Восхождение на эту вершину нельзя назвать высоким спортивным достижением в альпинизме, но гора вызывает уважение - высота 6476 метров над уровнем моря! Горы такой высоты есть только в Азии и Южной Америке.

Кроме основной цели – восхождение на Мера-пик - экспедиция имеет далеко идущие планы: это своего рода «разведка боем»,

21/10/2013
Семинар по ледолазанию состоялся!

В Харькове прошел всеукраинский семинар по ледолазанию. Всего за два дня в семинаре приняли участие 31 человек. Были представители Харькова, Одессы, Донецка, Севастополя и Киева.

Так рассказывают организаторы:
«Воскресное утро было бодрящим  -1 градус. На стадионе на лужах был лёд. Символично :). Но потом выглянуло солнышко, стало совсем хорошо. Все лазали, улыбались и кайфовали. Все улазались с молотками, узнали что-то новое

17/10/2013
Практический семинар по ледолазанию в Харькове. Впервые!

В Харькове, 19-20 октября, на новом скалодроме Спортивного комплекса «Вертикаль», состоится всеукраинский учебно-практический семинар по ледолазанию, во время которого на основе теоретических и практических занятий, будут рассматриваться актуальные вопросы развития ледолазания, как молодого и перспективного вида спорта. 

Возглавляет оргкомитет по проведению семинара известный харьковский спортсмен – Валентин Сипавин – серебряный призер Чемпионата мира по ледолазанию.

06/10/2013
Харьковчане снова чемпионы мира по альпинизму!!! Видео и фото.

Харьковская связка Александр Заколодний – Анатолий Оченаш (команда «Украина-1») во второй раз стала Чемпионами мира! Поздравляем!!!

В завершающий день чемпионата решалась судьба призеров, каждая минута могла стать решающей, поэтому скорости возросли до космических.
Как и предполагалось, мужские команды Украина-1 и Россия-2 сегодня пробежали выбранные рядом маршруты на Замке практически за одинаковое время (3:03 часа и 3:00).

02/10/2013
Заявленые командами маршруты и промежуточные результаты. Видео и фото "школы".

Сегодня 2 октября команды выбрали свои первые маршруты восхождений, и во второй половине дня планируют выдвинуться в районы восхождений. Завтра в 6:00 утра стартует второй этап Чемпионата – восхождения.

Напомним, что по регламенту Чемпионата мужские команды должны сделать 4 восхождения за 4 дня, а женские команды - 3 восхождения за 4 дня. Надеемся, все команды сделали удачный выбор, и плохая погода не слишком изменит их планы.

Удачи, ребятам!