Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Помер Віктор Назаренко.

6 April, 2022

Сумна новина... Немає більше нашого друга, альпініста, ентузіаста, який 22 роки очолював Харківський клуб альпіністів - Віктора Григоровича Назаренка!

КМС з альпінізму, інструктор-методист 2-ї категорії, «Сніговий барс».

Сердечній приступ його застиг в Дрогобичі. Знайомі, які там проживають або перебувають, відгукніться, потрібна допомога та порада в похованні.

Світла пам'ять!!!

 

Назаренко Віктор Григорович (1952-2022).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 2-ї категорії «Сніговий барс» №383.

У Харківському Вищому командно-інженерному училищі ім. Крилова став військовим інженером-електриком. Служба проходила у Середньоазіатському військовому окрузі.

Познайомився з альпінізмом у секції медичного інституту, ще курсантом. У гори потрапив у 1973 до альптабора «Уллу-тау», де здійснив перше сходження на ст. Уллу-тау.

В армії було зараховано до альпіністської команди САВО під рук. Іллінського, виріс до 2-го розряду. У 1978 закінчив школу інструкторів при Казахському республіканському клубі альпіністів. З командою САВО брав участь у зборах, експедиціях та у чемпіонатах Збройних сил СРСР.

Після демобілізації працював інструктором відділень у таборах "Варзоб", "Ельбрус", "Талгар", "Безенгі", "Артуч". Усього в активі понад 100 маршрутів, з них близько 30 – 5 та 6 к.с.

Кірпіч по Ю. ст., 5Б; п.Корженевської; п Комунізму (1976); тр. Чапдара-В.Гамза, 5Б (1978) - золото на чемпіонаті ЗС СРСР; тр. Адамташ, 5Б (1979) – срібло у чемпіонаті ЗС СРСР; Мрія, 5Б; Ягнобська стіна, 5Б; п. Леніна (1981); Ушба Півн., 5Б (1983); Хан-Тенгрі (1989); Амадаблам до 6700 (1999).

У грудні 2006 року з ініціативи Віктора Григоровича була організована експедиція в Карпати групи з 15 незрячих та слабозорих спортсменів, яка завершилася успішним сходженням на в. Говерла. Тренерський склад експедиції: С. Бершов, О. Волков та В. Назаренко.

З 1986 по 2008 – директор Харківського альпклубу.

ОСТАННІ НОВИНИ

16/05/2025
Троє харків'ян піднялися на Еверест!

14 травня, одразу шестеро українців та українок піднялися на Еверест, серед них троє харків'ян – Валентин Сипавін, В'ячеслав Калашников, Маргарита Дяченко.

Це стало найбільшим груповим сходженням на найвищу вершину світу в історії українського альпінізму. Також наймасовішим стало сходження українців наступного дня - четверо альпіністів зійшли на четверту вершину світу Лхоцзе (8516м), яка поруч. 

В'ячеслав Калашников з початком повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону і став на захист країни. Він провоював майже три роки, звільнився через поранення. І ось він зійшов на Еверест.

23/04/2025
Кубок України з техніки альпінізму в Одесі

19-20 квітня на скеледромі в Одесі пройшли змагання Кубку України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 16 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Дніпра.

Призерами змагань стали:
1. Павленко Олександр - Антипов Антон
2. Репко Олена - Тимко Євген
3. Гончаренко Надія - Чернявська  Евгенія
6 місце зайняла Харківська команда Панков Дмитро - Чеканов Павло

16/02/2025
Випущено посібник UIAA Alpine Summer Skills

Міжнародна спілка альпіністських асоціацій (UIAA) видала нову книгу – довідник технік альпінізуму.
Зміст книги:
1. Гори – природа, рельєф, погода та інші аспекти.
2. Лідер групи – правила, обов'язки, управління групою.
3. Рятування в горах – основи безпеки та перша допомога.
4. Хайкінг – техніки пересування та підготовка.
5. Скелелазіння – техніка на природному рельєфі.
6. Сходження – ключові принципи та підготовка.

07/01/2025
Козявкіну Віктору Васильовичу – 95 років!!!

Сьогодні, 7 січня 2025 року виповнюється 95 років легендарному харківському альпіністу Віктору Васильовичу Козявкіну. Майстер спорту з альпінізму та скелелазіння. Інструктор-методист 1-ї категорії, чемпіон України та СРСР. Учасник перших змагань зі скелелазіння на першість України в 1952 – 1953 роках. В змаганнях зі скелелазіння різного рівня виступав понад 20 років. За 40 років занять альпінізмом здійснив понад 200 сходжень.
У 1966 році отримав рідкісне звання «Почесний майстер спорту СРСР». Працював інструктором альпінізму до 1992 року. Тривалий термін займав різні посади в структурі рятувальної служби. У середині 1960-х очолював команду рятувальників альплагеря "Ельбрус", що стабільно займала верхні сходинки п'єдесталу на регіональних та Всесоюзних змаганнях рятувальників.

19/12/2024
Харківська федерація альпінізму і скелелазіння показала відмінний результат!

 

Минулого тижня Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної військової адміністрації підвело підсумки спортивних досягнень Харківщини в 2024 році. Неймовірно, але при тому що в Харкові заборонено проводити змагання і щодня прилітають ракети та КАБи з «братської» русні, а в 20 кілометрах знаходиться лінія фронту, спортивний Харків живе!

За підсумками рейтингу серед більш ніж 30-ти діючих видів спорту в Харкові, спортсмени Федераціъ альпінізму і скелелазіння Харківської області продемонструвала відмінні результати у 2024 році:
- серед олімпійських видів спорту, вид спорту скелелазіння зайняв 2 місце (після тенісу) серед регіонів України,
- серед не олімпійських видів спорту, альпінізм зайняв 6 місце!