Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Харьковские альпинисты совершат восхождение на Нанга-Парбат (8125м).

6 June, 2013

Сегодня, 6 июня, стартовала экспедиция Харьковской федерации альпинизма и скалолазания на восьмитысячник Нанга-Парбат (8125м). Шестеро ее участников рейсом Киев–Исламабад вылетели в Пакистан.

История Харьковской школы высотного альпинизма насчитывает более 80 лет и она заслуженно считается одной из ведущих в странах СНГ. Начиная с восхождения М.Погребецкого в 1927 году на семитысячник Тянь-Шаня пик Хан-Тенгри Харьков воспитал более 100 Мастеров спорта по альпинизму и скалолазанию, 6 Заслуженных мастеров спорта, 9 Мастеров спорта международного класса, 23 «Снежных барса».

Однако нельзя жить только прошлыми достижениями, и сегодня Федерация альпинизма Харьковской области возрождает славные традиции. Восхождение на один из трех самых опасных восьмитысячников мира – Нанга-Парбат по контрфорсу левой части Диамирской стены - достойный вызов, и харьковские альпинисты посвящают это восхождение 70-ти летию освобождения Харькова.

Нанга-Парбат (8125м) — девятая по высоте вершина мира. Расположена в контролируемой Пакистаном территории Кашмира на юге от Западного Каракорума. Вершина находится южнее реки Инд, и поэтому географы относят её не к Каракоруму а к Гималаям Нанга-Парбат является высочайшей вершинойЗападных Гималаев.

Это одна из самых суровых гор мира, долгое время была первой в так называемом "рейтинге смертностей" среди восьмитысячников. На сегодняшний день входит в тройку этого рейтинга после Аннапурны 1 и Чогори (К2).

Маршрут, по которому планируют идти участники Харьковской экспедиции – это маршрут второго восхождения на Нанга-Парбат, совершеного в 1962 году немцами Тони Кинхофером, С. Ловом и А. Майнхардтом.

Команду возглавит Игорь Свергун – мастер спорта международного класса поднимавшийся на Эверест (дважды), Аннапурну, Манаслу, Дхаулагири, Чо-ойю, Шиша-Пангаму, участник легендарной команды 1990 года, совершившей первопрохождение Южной стены Лхоцзе. На его счету – более 25 маршрутов 6-й категории сложности.

Для участия в восхождении к харьковской команде присоединились наши друзья из Грузии и Словакии, поэтому экспедицию по праву можно считать международной.

Итоговый состав экспедиции «Нанга-Парбат-2013»:

1. Свергун Игорь - Харьков,
2. Заколодний Александр - Харьков,
3. Кашаев Бадави - Харьков,
4. Коняев Дмитрий - Харьков,
5. Яснюк Данил - Харьков,
6. Колотушкин Михаил - Киев,
7. Гуджабидзе Бидзина - Грузия,
8. Афи Гигани - Грузия,
9. Anton Dobes - Словакия,
10. Peter Šperka - Словакия.

В рамках экспедиции будет сформирована команда, которая совершит восхождение в рамках заочного Чемпионата Мира (высотный класс) по альпинизму 2013 года.
 

ОСТАННІ НОВИНИ

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.

01/01/2024
Вітаємо з Новим 2024 роком!

Альпіністів та скелелазів, мандрівників та тих, хто мріє подорожувати, вітаємо з Новим роком!
Нехай Новий рік принесе нам Перемогу та повернення до мирного життя! Нехай у нас знову буде багато цікавих подій, змагань, заходів, мандрівок! Нових яскравих вражень!
За два роки війни ми втратили багато наших друзів, котрі загинули на фронті, захищаючи Батьківщину! Багато друзів залишили нас внаслідок бомбардувань та обстрілів, від хвороб та стресу. Ми їх пам'ятатимемо завжди!

Зараз, як і рагіше, ми працюємо для спортсменів: скелелазів, альпіністів класичних, скі-альпіністів, скайрайнерів і льодолазів. Ми відряджаємо на змагання, оформлюємо спортивні розряди, за необхідністю надаємо інші послуги. Хто бажає брати участь в змаганнях, повинен оплатити членські внески за 2024 рік в ФАіС України та ФАіС Харківської області. Хто зараз не змагається, може це зробити за бажанням. Більше про внески тут- alpclub.com.ua/card

30/11/2023
Помер ветеран альпінізму Володимир Рибченко.

Повідомляємо про чергову втрату в лавах нашої спільноти альпіністів. 5 жовтня 2023 року  пішов із життя наш товариш, людина надзвичайної скромності, доброти та турботи – Рибченко Володимир Дмитрович (1954-2023). Майстер спорту, призер чемпіонатів СРСР з альпінізму.
Ми з ним пройшли багато вершин, але особливо запам'яталося першопроходження на пік Одеса (4810м) на Памірі – стіна з перепадом 1300м, середньою крутістю 83 градуси, де 4 ночі ми ночували в гамаках. Також у нього призовий маршрут на Хан-Тенгрі. Він приймав участь в рятувальних роботах під час землетрусу в Спітаку.

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!