Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Стрєльніков Юрій Михайлович

дата народження: 
1956
дата загибелі (смерті): 
2004

Майстер спорту з альпінізму. Член збірної команди України Конструктор та виробник альпіністського спорядження. Альпінізмом почав займатися в 1974 році. У спорті ріс швидко та набирав майстерність в альптаборах та Харківських експедиціях у горах Кавказу, Паміру, Тянь-Шаню. У липні 2000 р. брав участь у чемпіонаті України у скельному класі, який проводився у Шамоні (Альпи, Франція). У складі 8 команд були спортсмени найвищого класу - В. Терзиул, В. Пестриков, В. Могила, Н. Горюнов та ін. Альпіністам довелося працювати на початку сезону, коли стіни не повністю очистилися від льоду, у складних погодних умовах. З інтерв'ю Юрія: «До того, як я побував у Шамоні, вважав, що краще за Кавказ, Памір, Тянь-Шань нічого немає. А виявилось, тут дивовижні гори. Як за красою, так і в альпіністському плані дуже складні, цікаві маршрути. Плюс ідеальні умови для занять альпінізмом. Ти можеш зосередитися саме на самому сходженні, тому що вся інфраструктура — канатні дороги, хатини тощо — зводять до мінімуму проблеми підходів. Крім того, в цьому районі вершини, відомі у всьому світі: Гран Капуцин, Пті Дрю, Ле Друа, які притягують, як магніт. Серед них — Гран Жорас, по північній стіні якого разом із Миколою Горюновим ми зробили досить складне сходження, ставши бронзовими призерами. У житті не так багато вдається пройти подібних маршрутів такою великою, протяжною стіною. Про таке сходження я давно мріяв. Воно як візитна картка, показник майстерності альпініста. Ти зійшов на Гран Жорас (неважливо яким маршрутом) — це багато говорить про твій висхідний рівень. А якщо ще зійшов за складним маршрутом, значить ти висококласний альпініст». У 2001 р. був учасником національної експедиції «Україна – Гімалаї – 2001», кер. В.К. Симоненка, ст. тренер В.С. Шуміхіна. Учасники експедиції здійснили першосходження на п. України (6251 м), першопроходження вершини Манаслу (8163 м) по Пд.-Сх. ребру, що тепер називається «український маршрут». Юрію не вдалося піднятися на восьмитисячник через хворобу, але його допомога у підготовці сходження та на узвозі була гідним внеском у перемогу експедиції. У 2004 р. було зроблено спробу зимового сходження в горах Кавказу. У групі Н. Горюнова - перевірені, надійні хлопці: Ю. Стрєльніков, багаторазовий партнер по зв'язці; М. Польський, призер чемпіонату України; О. Ростальний, член збірної України. Вранці 25 лютого хлопці вирушили на Уллу-кара та не повернулися. Наземні пошуки, перегляд із вертольота їх не виявили. У горах кілька днів був сильний снігопад, сходили лавини.

ОСТАННІ НОВИНИ

08/08/2024
100-річна історія прапору Швейцарії, який знайшли харків'яни

Сьогодні, в Міжнародний день альпінізму, в приміщенні посольства України в Швейцарії відкрита експозиція швейцарського прапору, який знайшли харківські альпіністи в горах Кавказу з майже 100-річною історією. 

Якщо коротко, історія цього прапору така:

30 липня 1931 року в горах Кавказу (район Безенгі) зникла четвірка альпіністів, серед яких були два швейцарці з Базеля Max Mаglin та Joseph Hegglin. Вони разом із радянськими альпіністами Yurii Goldovski та Saul Lewin піднімалися на вершину Міссес-Тау (4421м) по західному гребеню. Було організовано пошуково-рятувальні роботи, але знайти альпіністів не вдалося.

23/06/2024
Українські скелелази вперше приймуть участь в Олімпійських іграх!

На Олімпійських Іграх 2024 у Парижі вперше приймуть участь українські спортсмени. 

21 по 22 червня у місті Будапешт  проходили змагання олімпійських кваліфікацій. Ярослав Ткач (Кропивницький, тренер - Микола Побережець) отримав олімпійську ліцензію на змагання зі швидкості, а Євгенія Казбекова (Дніпро, тренер - Серік Казбеков) отримала олімпійську ліцензію у дисципліні двоборство.

Вітаємо українських скелелазів з високим результатом та бажаємо успіху на Одімпійських Іграх 2024 у Парижі!

 

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.