Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Стрєльніков Юрій Михайлович

дата народження: 
1956
дата загибелі (смерті): 
2004

Майстер спорту з альпінізму. Член збірної команди України Конструктор та виробник альпіністського спорядження. Альпінізмом почав займатися в 1974 році. У спорті ріс швидко та набирав майстерність в альптаборах та Харківських експедиціях у горах Кавказу, Паміру, Тянь-Шаню. У липні 2000 р. брав участь у чемпіонаті України у скельному класі, який проводився у Шамоні (Альпи, Франція). У складі 8 команд були спортсмени найвищого класу - В. Терзиул, В. Пестриков, В. Могила, Н. Горюнов та ін. Альпіністам довелося працювати на початку сезону, коли стіни не повністю очистилися від льоду, у складних погодних умовах. З інтерв'ю Юрія: «До того, як я побував у Шамоні, вважав, що краще за Кавказ, Памір, Тянь-Шань нічого немає. А виявилось, тут дивовижні гори. Як за красою, так і в альпіністському плані дуже складні, цікаві маршрути. Плюс ідеальні умови для занять альпінізмом. Ти можеш зосередитися саме на самому сходженні, тому що вся інфраструктура — канатні дороги, хатини тощо — зводять до мінімуму проблеми підходів. Крім того, в цьому районі вершини, відомі у всьому світі: Гран Капуцин, Пті Дрю, Ле Друа, які притягують, як магніт. Серед них — Гран Жорас, по північній стіні якого разом із Миколою Горюновим ми зробили досить складне сходження, ставши бронзовими призерами. У житті не так багато вдається пройти подібних маршрутів такою великою, протяжною стіною. Про таке сходження я давно мріяв. Воно як візитна картка, показник майстерності альпініста. Ти зійшов на Гран Жорас (неважливо яким маршрутом) — це багато говорить про твій висхідний рівень. А якщо ще зійшов за складним маршрутом, значить ти висококласний альпініст». У 2001 р. був учасником національної експедиції «Україна – Гімалаї – 2001», кер. В.К. Симоненка, ст. тренер В.С. Шуміхіна. Учасники експедиції здійснили першосходження на п. України (6251 м), першопроходження вершини Манаслу (8163 м) по Пд.-Сх. ребру, що тепер називається «український маршрут». Юрію не вдалося піднятися на восьмитисячник через хворобу, але його допомога у підготовці сходження та на узвозі була гідним внеском у перемогу експедиції. У 2004 р. було зроблено спробу зимового сходження в горах Кавказу. У групі Н. Горюнова - перевірені, надійні хлопці: Ю. Стрєльніков, багаторазовий партнер по зв'язці; М. Польський, призер чемпіонату України; О. Ростальний, член збірної України. Вранці 25 лютого хлопці вирушили на Уллу-кара та не повернулися. Наземні пошуки, перегляд із вертольота їх не виявили. У горах кілька днів був сильний снігопад, сходили лавини.

ОСТАННІ НОВИНИ

23/06/2025
Річниця загибелі харківських альпіністів.

12 років тому, о 8:00 сонячної неділі, мені зателефонував друг і сказав, що у ЗМІ пишуть про загибель українських альпіністів у базовому таборі Нанга-Парбат. Там була експедиція альпіністів Харківського клубу альпіністів під керівництвом Ігоря Свергуна.

У мене зв'язок із ними був через супутниковий телефон, який не відповідав на дзвінки. За годину мені зателефонував з невідомого номеру телефону Олександр Заколодний, який був учасником цієї експедиції. Я не міг повірити його словам і кілька разів перепитував… У ніч з 22 на 23 червня 2013 року, у базовому таборі під вершиною Нанга-Парбат (Пакистан) було розстріляно терористами 10 альпіністів, серед яких загинули наші товариші – альпіністи Харківського обласного клубу – Ігор Свергун, Бадаві Кашаєв та Дмитро Коняєв.

28/05/2025
Альманах "Роки та стежки"

Вийшов друком 5-й випуск альманаху "Роки та стежки".
Це традиційне видання харківської туристичної спільноти. Велика дяка редактору збірки - Сергію Бикову, який у цей непростий час зібрав захоплюючі оповідання та вірші від 27 авторів, серед яких і голова Харківського альпклубу Геннадій Копейка.
Барвисте видання 29х18 см, 380 сторінок, вкладка із 40 кольорових сторінок.
Є кілька екземплярів у Харківському обласному клубі.
Замовити книгу можна на: https://travelbook.in.ua/shop/2374.html

16/05/2025
Троє харків'ян піднялися на Еверест!

14 травня, одразу шестеро українців та українок піднялися на Еверест, серед них троє харків'ян – Валентин Сипавін, В'ячеслав Калашников, Маргарита Дяченко.

Це стало найбільшим груповим сходженням на найвищу вершину світу в історії українського альпінізму. Також наймасовішим стало сходження українців наступного дня - четверо альпіністів зійшли на четверту вершину світу Лхоцзе (8516м), яка поруч. 

В'ячеслав Калашников з початком повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону і став на захист країни. Він провоював майже три роки, звільнився через поранення. І ось він зійшов на Еверест.

23/04/2025
Кубок України з техніки альпінізму в Одесі

19-20 квітня на скеледромі в Одесі пройшли змагання Кубку України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 16 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Дніпра.

Призерами змагань стали:
1. Павленко Олександр - Антипов Антон
2. Репко Олена - Тимко Євген
3. Гончаренко Надія - Чернявська  Евгенія
6 місце зайняла Харківська команда Панков Дмитро - Чеканов Павло

16/02/2025
Випущено посібник UIAA Alpine Summer Skills

Міжнародна спілка альпіністських асоціацій (UIAA) видала нову книгу – довідник технік альпінізуму.
Зміст книги:
1. Гори – природа, рельєф, погода та інші аспекти.
2. Лідер групи – правила, обов'язки, управління групою.
3. Рятування в горах – основи безпеки та перша допомога.
4. Хайкінг – техніки пересування та підготовка.
5. Скелелазіння – техніка на природному рельєфі.
6. Сходження – ключові принципи та підготовка.