Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Сигалов Володимир Миколайович

дата народження: 
1907
дата загибелі (смерті): 
1993

Сигалов Владимир Николаевич (1907 – 1993).Учасник ВВВ. МС з альпінізму (1941). МС з велоспорту. Старший інструктор з альпінізму. Викладач. Почав займатися альпінізмом ще студентом. Влився в загін інструкторів, які стояли біля витоків перетворення альпінізму на масовий вид спорту. Вів активну організаційну роботу у міській секції, був одним із її лідерів. У 1934 р. здійснив походи через перевали Кавказу та сходження на в. Софруджу, Джаловчат, Ельбрус. 1935, 1936 - першопроходження траверсів в. Білала-кая з Півдня на Півн. і Птиша зі Сх.; сходження на в. Чотча та Гол. Домбай-Ульген, Лейраг по Пн.-Сх. гребеню. У 1937 р. працював інструктором в альптаборі Харківського відділення ТЕУ ВЦРПС в ущ. Гара-ауз-су і здійснив першопроходження траверсу Дих-тау з Півдня на Півн. з підйомом по Пд.-Зх. стіні; на в. Тіхтенген із Півдня; у 1939 ст. Джайлик із Півн.; тр. Уллу-тау-чани зі Сх.; першосходження на Центр. вершину Шхельди-тау Пн. стіною. Взимку 1939 р. організовує лижний похід у Домбаї та сходження на в. Арабік у Гагрінському хр. Влітку здійснює першопроходження траверса в. Адир-су з перевалу Голубєва. У 1940 р. - начальник гірськолижної школи Бакуріані. Влітку - тр. Ушби з Півн., 5А; 1941-го — один із керівників великого гірськолижного походу через Чучхурський пров. у Домбаї. З перших днів війни працював на будівництві оборонних рубежів, потім добровольцем пішов до армії. Воював у стрілецькій дивізії, в саперному батальйоні. У 1944 р. після тяжкого поранення був звільнений у запас. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни І ступеня та дванадцятьма медалями. Після війни відновлював зруйновану Українську школу інструкторів та працював інструктором у ній та в альптаборі «Накра». У 1947 р. - першопроходження траверса Цалгмила з Півдня на Півн.; 1951 - Дубль-пік, Пд., 5А, п/в; 1952 - Чотча Задня, тр. з Зах., 4А. Багато років працював у навчально-спортивних таборах Спілки та тренером на різних зборах. Цікавий співрозмовник і різнобічний спортсмен він встигав брати участь і судити змагання майже з усіх видів спорту. Сильний і відважний альпініст, який до останніх днів життя зберіг вірність друзям та горам. У сімдесятирічний ювілей Володимир Миколайович здійснив сходження на ст. Чегет-кара-баші, 2Б к. с.

ОСТАННІ НОВИНИ

29/05/2011
Бхакта Кумар Рай провел на вершине Эвереста 32 часа!

Непальский духовный учитель Бхакта Кумар Рай побил рекорд длительности пребывания на высочайшей вершине мира - горе Эверест, проведя там 32 часа, 27 из них в медитации, сообщает агентство ИАНС.

29/05/2011
Юбилейная эстафета памяти В.Карася.

29 мая в лесопарковой зоне на Очеретянских озерах состоялась традиционная эстафета памяти Владислава Карася. Впервые эти соревнования были организованы 55 лет назад, с тех пор проводятся ежегодно.

В этом году участвовало 10 команд. Отличная погода и хорошее состояние трассы способствовали высоким показателям. В нелегкой борьбе победила команда «Лаки» (ХПИ-1) с результатом 7мин 54сек. На втором месте – ХГАФК (8:23). Третьи – ХНУРЭ-1 (8:44).

27/05/2011
Чемпионат харьковской области по скалолазанию.

Вечером 25 мая на стенде ХАИ прошел Чемпионат Харьковской области по скалолазанию в трудности.

Участникам были предложены 2 квалификационные трассы. В финал попали только те спортсмены, которые прошли обе трассы до конца. Таких набралось 9 человек.

В финале они превзошли ожидания подготовщиков трасс, и пять человек залезли до конца.

24/05/2011
Школа Альпинизма. Урок 6. Подготовка к соревнованиям по спасам.

Харьковская федерация альпинизма и скалолазания сообщает о традиционных мероприятиях, проводимых в предверии летнего сезона:
29 мая – юбилейная 55-я эстафета памяти В.Карася;
12 июня – соревнования по спасательным работам;
19 июня – традиционный альпинистский кросс «восьмерка».
Подробная информация будет предоставлена позже.

26 мая в 18:00
в Клубе альпинистов пройдет занятие по теме:

23/05/2011
Гималайская хроника

23 мая 2011 Шиша Пангма. Экспедиция донецкого клуба "Вертикаль - тур" 20 мая в 15.30 команда в составе Сергея Ковалева, Олега Логвинова и Сергея Орлова поднялась на вершину Шиша-Пангмы! Поздравляем восходителей!
21-го команда спустилась в базовый лагерь. Участники экспедиции передают привет родным и друзьям!