Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Леоніду Волкову – 75 !

31 July, 2022

Сьогодні 75-річний Ювілей видатного харківського альпініста Волкова Леоніда Борисовича!

Майстер спорту з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар унікального почесного знаку «Першосходжувач», чемпіон України, автор статей про історію альпінізму, досвідчений лікар, який спас багатьох альпіністів.

Вітаємо Леоніда Борисовича з Ювілеєм, бажаємо здоров'я та мирного неба!

Альпіністська біографія:

Волков Леонід Борисович (31.07.1947 р.н.)

Закінчив Харківський медичний інститут, багато років працював лікарем у спортивних командах, в альпіністських експедиціях та на зборах.

Альпінізм почав займатися в альплагері «Червона Зірка» в 1967, перша гора-Софруджу. Після закінчення у 1969 р. Харківської школи інструкторів 40 змін пропрацював командиром відділень, загонів, начальником рятувальної служби в а/т «Алібек». «Баксан», «Цей», тренером на зборах та в експедиціях «Буревісник» та «Авангард».

Сходжень лише 5-6 к.скл. близько 50, першопроходження: Зах. Домбай С-Зх стіни, 5Б (1973); Айлама з Півдня, 5Б (1975); Аманауз по Центру Пн-Сх ст., 6А (1977) – Чемпіон України; Двузубка по Пд-Зх стіні, 5Б, кер. (1977); Сари шах, Пн-Сх стіна, 5Б (1978); Бородіно, 5Б – Чемпіон України (1979); п.Проміжний по Півн. ст., 5Б (1982); в.Кальтберг Сх. через «Монах», 5Б, кер. (1983); п.Пасіонарія з каміну Зах. ст., 5Б, кер.; Мамісон по лів. льодопаду Півн. ст., 5Б, кер. (1984); Шхара Гол. за Пн-Сх ст., 5Б, кер. (1986); Крумкол по Центру пр. Баст. Півн. ст., 5Б, кер.; в. Огуз-баші, 2-га Зах, по лів. частини Півн. ст., 5Б, кер. (1988); в.Челебі за Пд. ст. через другий карниз, 5Б (Крим, 2002); Зах. Домбай за Пд. ст. ЦДСА, 6А (2006). Чемпіон Кавказу 1986. У Кримських горах пройдено понад 40 маршрутів 5-6 к.скл.

Приймає активну участь у роботі Харківської федерації альпінізму. 1968–1974 голова бюро секції медінституту та член бюро альпсекції облради «Буревісник», багато років – старший тренер обласного клубу альпіністів.

Написав багато статей на теми, пов'язані з питаннями фізіології високогір'я, харчування, безпеки сходжень, навчання альпіністів, аналізу помилок при аваріях у горах, історії харківського альпінізму.

ОСТАННІ НОВИНИ

15/12/2025
Семінар зі скелелазіння на скеледромі «Вертикаль»

 

13-14 грудня 2025 року на скеледромі «Вертикаль» пройшов благодійний семінар судівства та навчання постановки скелелазних маршрутів. Це наш перший та дуже корисний досвід.
Дякуємо Михайла Шалагіна.
Наші тренери та спортсмени мали можливість самі придумувати,робити та пролазити нові маршрути. 
Дякуємо Галині Кіпаренко за детальний розгляд правил судівства.
Плануємо продовжити роботу в цьому напрямку.
Захід проходив за підтримки ФАіСХО (Геннадій Копейка, Валентина Маренич).

01/12/2025
Григорію Єрьоменко – 90 років!

2 грудня виповнюється 90 років харківському альпіністу Григорію Єрьоменко!

Його звуть усі «Гриша», незважаючи на його солідний вік. Він не відзначає своїх днів народження, тікаючи з дому на чергове «марафонське» тренування. Він регулярно бере участь у всіх ветеранських змаганнях з альпінізму, скелелазіння та бігу, але завжди йде з церемонії нагородження. Він завжди перемагає, тому що в його віковій категорії йому немає рівних, а найчастіше і зовсім немає суперників!
Вітаємо нашого дорогого Григорія із Ювілеєм! 
Бажаємо здоров'я, миру та довгих років життя!

23/09/2025
В Буках пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму

19-21 вересня на скельному масиві в Буках Черкаської області пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 20 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Черкас. Харків було представлено трьома командами.
Призерами змагань стали:
1. Булат Валерій - Євдокимов Денис(Київ) 
2. Тимко Євген - Репко Олена (Харків)
3. Чернявська Євгенія - Побережний Петро (Одеса)

Також Харківські команди зайняли:

11/09/2025
Вітаємо з Днем народження харківського альпінізму!

11 вересня 1931 року харківські альпіністи Михайло Погребецький (1892-1956), Борис Тюрін (1911-1936) та Франц Зауберер (1904-1944) вперше піднялися на вершину Хан-Тенгрі (7010м). Організована експедиція була Михайлом Погребецьким із Харкова – на той час столиці України.
На відміну від попередніх науково-дослідних експедицій Михайла Погребецького на Тянь-Шані (1927-1930рр), експедиція 1931 мала спортивну альпіністську мету - підкорення вищої точки Тянь-Шаню. Тільки піднявшись на вершину Хан-Тенгрі, альпіністи побачили ще вищу вершину, яку пізніше назвали – пік Перемоги.

08/08/2025
Вітаємо команду харківських скайрайнерів!

Вітаємо команду харківських скайрайнерів з результативною участю в чемпіонаті України з альпінізму (дисципліна "скайранінг"), який проходив 2-3 серпня 2025 року на гірськолижній базі "Буковель".
Результати (вертикальний кілометр):
Антон Трофімов - 5 місце,
Яна Тимошенко - 5 місце, 
Оксана Андрощук - 11 місце.
Результати (висотні перегони):
Антон Трофімов - 8 місце,
Олена Бабич - 6 місце,
Наталя Пустовойтова - 7 місце.