Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Відкритий лист до Федерації альпінізму Росії

1 March, 2022

Відкритий лист Федерації альпінізму та скелелазіння України президентові Федерації альпінізму Росії:

Президенту Федерації альпінізму Росії Слотюку О.А.
Олексію Анатолійовичу!

24 лютого 2022 року о 4:00 ранку за наказом президента Російської Федерації бомбардували Київ, Харків та інші міста України, Ваша країна розпочала повномасштабну війну проти незалежної України.

Вже шостий день ракетні бомбардування в наших містах, російська армія вторглася на територію України з півночі, сходу та півдня. Обстріляють житлові квартали міст, гинуть мирні люди і наші діти.

Це ваші російські солдати вбивають наших дітей, руйнують наші будинки, намагаються підривати все, що було збудовано за десятиліття, руйнують наші життя за вашої згоди.

Федерація альпінізму та скелелазіння України закликає Федерацію альпінізму Росії рішуче та однозначно засудити злочинні дії уряду та президента РФ, які розв'язали повномасштабну війну проти України.

Той, хто сьогодні не засуджує дії уряду РФ, той їх підтримує. Підтримує війну проти України, підтримує злочини проти людства. Той, хто мовчить сьогодні – учасники вбивств та злочинів!

Ми, українські альпіністи, десятиліттями дружили з російськими колегами, разом ходили в гори, разом переживали негаразди та проблеми екстремальних ситуацій, разом виживали та рятували одне одного. Ніколи не думав, що слова пісні Володимира Висоцького знову стануть актуальними:

А до войны – вот этот склон
Российский парень брал с тобою
Он падал вниз, но был спасен
А вот сейчас, быть может, он
Свой автомат готовит к бою.

Невже ви не вірите нам, що ми зараз ховаємо наших жінок, дітей та онуків у підвалах, що гинуть наші мирні жителі та діти, що йде повномасштабна війна, а не «операція», що написані ці рядки під час ракетного обстрілу Харкова, що тисячі російських солдатів вже ніколи не повернуться додому?

Закликаємо вас публічно засудити війну Росії проти України. Тільки від вас залежить, чи будете ви посібниками вбивць чи людьми з громадянською позицією та совістю. Діяти треба вже сьогодні!

Президент Федерації альпінізму
та скелелазіння України, МС, м.Київ Ганна Ясинська

Президент Харківської Федерації
альпінізму та скелелазіння, МСМК Геннадій Копейка

Віце-президент Харківської Федерації
альпінізму та скелелазіння, ЗМС, МСМК Сергій Бершов

Президент Одеської Федерації
альпінізму та скелелазіння, ЗМС, МСМК Мстислав Горбенко

  

ОСТАННІ НОВИНИ

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.