Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Відкритий лист до Федерації альпінізму Росії

1 March, 2022

Відкритий лист Федерації альпінізму та скелелазіння України президентові Федерації альпінізму Росії:

Президенту Федерації альпінізму Росії Слотюку О.А.
Олексію Анатолійовичу!

24 лютого 2022 року о 4:00 ранку за наказом президента Російської Федерації бомбардували Київ, Харків та інші міста України, Ваша країна розпочала повномасштабну війну проти незалежної України.

Вже шостий день ракетні бомбардування в наших містах, російська армія вторглася на територію України з півночі, сходу та півдня. Обстріляють житлові квартали міст, гинуть мирні люди і наші діти.

Це ваші російські солдати вбивають наших дітей, руйнують наші будинки, намагаються підривати все, що було збудовано за десятиліття, руйнують наші життя за вашої згоди.

Федерація альпінізму та скелелазіння України закликає Федерацію альпінізму Росії рішуче та однозначно засудити злочинні дії уряду та президента РФ, які розв'язали повномасштабну війну проти України.

Той, хто сьогодні не засуджує дії уряду РФ, той їх підтримує. Підтримує війну проти України, підтримує злочини проти людства. Той, хто мовчить сьогодні – учасники вбивств та злочинів!

Ми, українські альпіністи, десятиліттями дружили з російськими колегами, разом ходили в гори, разом переживали негаразди та проблеми екстремальних ситуацій, разом виживали та рятували одне одного. Ніколи не думав, що слова пісні Володимира Висоцького знову стануть актуальними:

А до войны – вот этот склон
Российский парень брал с тобою
Он падал вниз, но был спасен
А вот сейчас, быть может, он
Свой автомат готовит к бою.

Невже ви не вірите нам, що ми зараз ховаємо наших жінок, дітей та онуків у підвалах, що гинуть наші мирні жителі та діти, що йде повномасштабна війна, а не «операція», що написані ці рядки під час ракетного обстрілу Харкова, що тисячі російських солдатів вже ніколи не повернуться додому?

Закликаємо вас публічно засудити війну Росії проти України. Тільки від вас залежить, чи будете ви посібниками вбивць чи людьми з громадянською позицією та совістю. Діяти треба вже сьогодні!

Президент Федерації альпінізму
та скелелазіння України, МС, м.Київ Ганна Ясинська

Президент Харківської Федерації
альпінізму та скелелазіння, МСМК Геннадій Копейка

Віце-президент Харківської Федерації
альпінізму та скелелазіння, ЗМС, МСМК Сергій Бершов

Президент Одеської Федерації
альпінізму та скелелазіння, ЗМС, МСМК Мстислав Горбенко

  

ОСТАННІ НОВИНИ

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!

05/11/2023
Інтерв'ю Геннадія Копейки для Montagna.tv

Геннадій Копейка надав Інтерв'ю для найпопулярнішого серед італійських альпіністів інтернет-ресурсу Montagna.tv - про війну в Україні, про українських альпіністів до війни та загибелі на фронті, про Федерацію, про альпінізм...

Віч-на-віч з Геннадієм Копейка, легендою українського альпінізму

Великі сходження в Гімалаї, експедиції в радянський час. І, перш за все, те, що сьогодні роблять альпіністи охопленої війною України.

Дебора Біоназ, 25 жовтня 2023р.

29/10/2023
Нас покинула легенда харківського альпінізму Галина Свентицька.

25 жовтня 2023 року на 92-му році життя пішла від нас легендарна харківська альпіністка Галина Костянтинівна Свентицька.

Галина Свентицька володар унікальних звань «Почесний майстер спорту» та «Почесний рятівник». Лікар за фахом та єдина жінка – володар жетону «Рятувальний загін». Вона пройшла серйозні маршрути 5-6 категорії трудності!

Видатна спортсменка, досвідчений інструктор, незмінний лікар альпзаходів, яка надала кваліфіковану допомогу і врятувала життя багатьох альпіністів. Довгий час очолювала Раду ветеранів Харківського клубу альпіністів.

16/10/2023
Харків'яни - призери чемпіонату України.

 

12-15 жовтня 2023р. на скельному масиві біля смт.Буки Черкаської області проходив Чемпіонат України з альпінізму (дисципліна - техніка альпінізму).

Вітаємо харківських альпіністів Альберта Лобанова та Микиту Мироненко, які стали срібними призерами чемпіонату.

17/08/2023
Харківська команда прийняла участь на Чемпіонаті України зі скайранінгу!

11-13 серпня 2023 року відбувся перший Чемпіонат України зі скайранінгу!
Збірна команда Харківської області прийняла участь в цих змаганнях. Анатолій Новак зайняв 4 місце на дистанції «SKY»! Вітаємо!!!
Перший чемпіонат України включав 2 види трас:
"Вертикальний кілометр" — забіг з набором висоти 1000 м з середньою крутизною не менше 20% (тобто довжиною не більше 5 км)
"Sky" — забіг горами зі значним набором висоти та складними ділянками; круті схили, розсипи каміння, скельні гребені (не вище 2 категорії складності). На деяких ділянках був дюльфер, та перила.