Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

65 років від дня народження ЗМС Віктора Пастуха

8 February, 2022

Сьогодні виповнюється 65 років від дня народження видатного харківського альпініста Віктора Івановича Пастуха.
У "зірковій українській команді" разом із Сергієм Бершовим, Михайлом Туркевичем, Олексієм Москальцовим, Геннадієм Копійкою пройшов маршрути вищої категорії складності на пік Шуровського, Чатин, Шхельду, Асан, став Чемпіоном СРСР на Ушбі, зійшов на Канченджангу (1989) ), брав участь в інших гімалайських експедиціях.
Заслуженому майстру спорту, лікаря-травматолога, кандидата медичних наук Віктора Пастуха не виповнилося 40-ка, коли він, у розквіті своїх сил і кар'єри, 5 жовтня 1996 року пішов від нас назавжди на схилах Шиша-Пангми.
Світла пам'ять!

9 лютого на Клубному вечорі ми згадаємо нашого друга. Запрошуються усі охочі.

Пастух Віктор Іванович (1957–1996).
Біографічна довідка.

МС з альпінізму (1986), ЗМС та МСМК (1989). Лікар-травматолог, кандидат медичних наук. Працював у Харківській міській лікарні швидкої допомоги, потім – асистент кафедри ортопедії, травматології та військово-польової хірургії Харківського медичного інституту. Має друковану працю за спеціальністю.

Альпінізмом почав займатися у секції Харківського медичного інституту. Основні сходження: 1980 - в. Рудаки (4400 м) по стіні; 1981 - Уілпата по Пд. гребеню; в. Байчечек (4515 м); 1982 - Єридаг, п/п на 1-шу Зап. в. (3925 м); Уілпата по 2-му кф; 1983 - п. Пасіонарії (4000 м) по бастіону, п/п; Зіндон (4800 м) по Пн. стіні; Чип-тарга (5489 м), п/п Пн. стіни; 1984 - п. М. Іскандер та Іскандер по Пд. стіні; п. "ТДУ", 6 к. с.; 1985 - Саришах (Алайський хр.); Замін-Карор; п. Марія; Чапдар по З. стіні, 6 к. с.; 1986 - п. Щуровського за бастіоном; Чатин, 6 к. с.; Ушба Пд. стіни; 1987 - п. Є. Корженевської (м-т Цетліна); п. Комунізму (двічі); 1988 - п. Асан (м-т Погорєлова); тр. масиву п. Перемоги із Зах. — п. Військових топографів, п/п, 6Б к. с., із С. Бершовим та М. Туркевичем.

У 1989 р. у складі 2-ї Гімалайської експедиції піднявся на три восьмитисячні вершини масиву Канченджанги - Південну, Середню та Головну. Нагороджений медаллю "За трудову доблесть". 1990 - учасник команди та лікар експедиції "Лхоцзе-90". Піднявся по Пд. стіні вище 8000 м. 1991 - пройшов в альпійському стилі по новому шляху траверс. Манаслу з І. Свєргуном та А. Макаровим. 1992 - Еверест до висоти 8400 м; 1994 - лікар та перекладач Української експедиції на ст. Дхаулагірі.

Член Харківської оперативно-рятувальної служби брав безпосередню участь у 20 рятувальних роботах у горах. У 1988 р. працював після землетрусу в м. Спітак (Вірменія).

Загинув, ймовірно, в лавині, 5 жовтня 1996 р. при спуску з в.Шиша-Пангма (Гімалаї) на висоті 6500 м-коду.

ОСТАННІ НОВИНИ

16/02/2012
Чемпионат ветеранов альпинизма и скалолазания в Крыму.

C 14 по 17 сентября 2012 года в г.Судак (Крым) состоится Чемпионат ветеранов альпинизма и скалолазания, посвящённый 30- летию восхождения советских альпинистов на Эверест.

Утверждено положение этих соревнований:

16/02/2012
Кубок Украины памяти МСМК В. Захарова. Результаты.

С 11 по 12 февраля в Харькове (Пятихатки) прошел первый этап Кубка Украины памяти МСМК В. Захарова (вид скорость, сложность). Участников было немного - начало сезона, все только начинают подготовку к соревнованиям.

В сложности у девчонок и парней в финале была одна трасса. Первых три места у девушек упали на одном перехвате - разложили по квалификации.

15/02/2012
Дениса Урубко и Симоне Моро уходят с Нанга Парбат. Игра закончена.

27 декабря 2011 года началась экспедиция Дениса Урубко и Симоне Моро на восьмитысячник Нанга Парбат. Зимой эту вершину еще никто не покорил.
И вот 14 февраля, после упорной полуторамесячной борьбы, Денис написал на своем блоге:

Здравствуйте, друзья!
Спасибо за Ваше теплое участие к экспедиции на Нанга-Парбат. Но игра закончена.

15/02/2012
Восхождение на Ерыдаг. Хроника событий.

14.02.2012, 17:35 СМС  от капитана харьковской команды Евгения Полтавца в редакцию газеты «Вечерний Харьков»:

«В связи с ухудшением самочувствия Заколодний спустился в лагерь. Продолжаем восхождение вдвоем. Надеюсь завтра выйти под третий бастион»

К сожаленью, несколько дней не было связи с Харьковской командой альпинистов, штурмующих стену Ерыдага.

12/02/2012
Валентин Сипавин - бронзовый призер Кубка Мира.

10-11 февраля в Румынии (город Busteni) проходил 4-й этап Кубка Мира по ледолазанию. Это последний мировой этап, проходящий в Европе. Следующий, заключительный этап Кубка Мира пройдёт 8-10 марта в Кирове!

Напомним, что Валентин Сипавин в этом сезоне на Кубках Мира был четвертый в Корее, третий в Швейцарии и теперь – третий в Румынии. Удачи в завершающем этапе в Кирове!