Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

80 років Харківському альпінізму

Мова видання: 
російська
Ціна: 
100 грн.

Збірник статей / Федерація альпінізму та скелелазіння Харківської обл.; Упоряд.: В.С. Рябініна, В.А. Бахтігозин; Харків, Золоті сторінки, 2008, 256 с., 12 с. кол. вкл.

У виданні представлені історичні нариси про зародження та становлення альпіністського руху в Харкові та Україні, а також розповіді про життя та успіхи талановитих спортсменів, які багато зробили для примноження спортивної слави країни, для виховання нових поколінь молодих альпіністів. В окремому розділі наведено персоналії харківських альпіністів.

Видання ілюстроване фотографіями відомих альпіністів – безпосередніх учасників сходжень.

Призначений для широкого кола читачів.

Федерація альпінізму та скелелазіння на Харківщині випустила презентаційне видання книги «80 років Харківському альпінізму» спільно з видавництвом «Золоті сторінки».

Ця книга – своєрідний результат досягнень Харківської школи альпінізму (провідної в країнах СНД), починаючи зі сходження М.Погребецького у 1927 році на семитисячник Тянь-Шаню пік Хан-Тенгрі до наших днів.

За цей час Харків виховав понад 100 Майстерів спорту з альпінізму та скелелазіння, 6 Заслужених майстрів спорту (С.Бершов, О.Москальцов, В.Пастух, М.Погребецький, В.Хомутов – альпінізм, Є.Ріпко - скелелазіння), 9 Майстрів спорту міжнародного класу (С.Бершов, Г.Копейка, А Макаров, В.Пастух, І.Свергун – альпінізм, В.Захаров, О.Захарова, О.Остапенко, Є.Ріпко - скелелазіння), 7 Заслужених тренерів (М. Борушко, О.Спесівцев – ЗТ СРСР, П.Курилов – ЗТ УРСР, Г.Артеменко, С.Бершов, В.Маренич, Ю.Мацевитий – ЗТ України), 23 «Снігові барси», понад 10 осіб удостоєні урядових нагород за заслуги у спорті, підготовлено близько 300 інструкторів альпінізму.

У книзі 143 біографічні статті про відомих харківських альпіністів та скелелазів, 28 статей про сходження в Гімалаях та інших горах світу, історичних нарисів, статистичних добірок.

Книга формату А4, тверда обкладинка, російською мовою, об'ємом 256 сторінок, 12 сторінок кольорових вклейок. Тираж – 1500 прим.

ОСТАННІ НОВИНИ

22/05/2024
Помер ветеран харьківского альпінізму Ігор Рудерман

21 травня 2024 року помер ветеран харківського альпінізму Рудерман Ігор Львович (1937–2024).

КМС з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, володар жетону «Рятувальний загін» (№ 1258). З 1995 р. проживав у Бохумі (Німеччина).

Ігор Львович закінчив ХПІ, інженер-конструктор, кандидат технічних наук. Був членом бюро альпсекції Харківської облради ДСТ «Авангард», членом бюро Федерації альпінізму Харкова, тренером міської школи інструкторів з 1968 до 1971 року. Майже щосезонно з 1965 по 1990 рік брав участь у рятувальних роботах.

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.