Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

80 років Харківському альпінізму

Мова видання: 
російська
Ціна: 
100 грн.

Збірник статей / Федерація альпінізму та скелелазіння Харківської обл.; Упоряд.: В.С. Рябініна, В.А. Бахтігозин; Харків, Золоті сторінки, 2008, 256 с., 12 с. кол. вкл.

У виданні представлені історичні нариси про зародження та становлення альпіністського руху в Харкові та Україні, а також розповіді про життя та успіхи талановитих спортсменів, які багато зробили для примноження спортивної слави країни, для виховання нових поколінь молодих альпіністів. В окремому розділі наведено персоналії харківських альпіністів.

Видання ілюстроване фотографіями відомих альпіністів – безпосередніх учасників сходжень.

Призначений для широкого кола читачів.

Федерація альпінізму та скелелазіння на Харківщині випустила презентаційне видання книги «80 років Харківському альпінізму» спільно з видавництвом «Золоті сторінки».

Ця книга – своєрідний результат досягнень Харківської школи альпінізму (провідної в країнах СНД), починаючи зі сходження М.Погребецького у 1927 році на семитисячник Тянь-Шаню пік Хан-Тенгрі до наших днів.

За цей час Харків виховав понад 100 Майстерів спорту з альпінізму та скелелазіння, 6 Заслужених майстрів спорту (С.Бершов, О.Москальцов, В.Пастух, М.Погребецький, В.Хомутов – альпінізм, Є.Ріпко - скелелазіння), 9 Майстрів спорту міжнародного класу (С.Бершов, Г.Копейка, А Макаров, В.Пастух, І.Свергун – альпінізм, В.Захаров, О.Захарова, О.Остапенко, Є.Ріпко - скелелазіння), 7 Заслужених тренерів (М. Борушко, О.Спесівцев – ЗТ СРСР, П.Курилов – ЗТ УРСР, Г.Артеменко, С.Бершов, В.Маренич, Ю.Мацевитий – ЗТ України), 23 «Снігові барси», понад 10 осіб удостоєні урядових нагород за заслуги у спорті, підготовлено близько 300 інструкторів альпінізму.

У книзі 143 біографічні статті про відомих харківських альпіністів та скелелазів, 28 статей про сходження в Гімалаях та інших горах світу, історичних нарисів, статистичних добірок.

Книга формату А4, тверда обкладинка, російською мовою, об'ємом 256 сторінок, 12 сторінок кольорових вклейок. Тираж – 1500 прим.

ОСТАННІ НОВИНИ

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!

05/11/2023
Інтерв'ю Геннадія Копейки для Montagna.tv

Геннадій Копейка надав Інтерв'ю для найпопулярнішого серед італійських альпіністів інтернет-ресурсу Montagna.tv - про війну в Україні, про українських альпіністів до війни та загибелі на фронті, про Федерацію, про альпінізм...

Віч-на-віч з Геннадієм Копейка, легендою українського альпінізму

Великі сходження в Гімалаї, експедиції в радянський час. І, перш за все, те, що сьогодні роблять альпіністи охопленої війною України.

Дебора Біоназ, 25 жовтня 2023р.

29/10/2023
Нас покинула легенда харківського альпінізму Галина Свентицька.

25 жовтня 2023 року на 92-му році життя пішла від нас легендарна харківська альпіністка Галина Костянтинівна Свентицька.

Галина Свентицька володар унікальних звань «Почесний майстер спорту» та «Почесний рятівник». Лікар за фахом та єдина жінка – володар жетону «Рятувальний загін». Вона пройшла серйозні маршрути 5-6 категорії трудності!

Видатна спортсменка, досвідчений інструктор, незмінний лікар альпзаходів, яка надала кваліфіковану допомогу і врятувала життя багатьох альпіністів. Довгий час очолювала Раду ветеранів Харківського клубу альпіністів.

16/10/2023
Харків'яни - призери чемпіонату України.

 

12-15 жовтня 2023р. на скельному масиві біля смт.Буки Черкаської області проходив Чемпіонат України з альпінізму (дисципліна - техніка альпінізму).

Вітаємо харківських альпіністів Альберта Лобанова та Микиту Мироненко, які стали срібними призерами чемпіонату.

17/08/2023
Харківська команда прийняла участь на Чемпіонаті України зі скайранінгу!

11-13 серпня 2023 року відбувся перший Чемпіонат України зі скайранінгу!
Збірна команда Харківської області прийняла участь в цих змаганнях. Анатолій Новак зайняв 4 місце на дистанції «SKY»! Вітаємо!!!
Перший чемпіонат України включав 2 види трас:
"Вертикальний кілометр" — забіг з набором висоти 1000 м з середньою крутизною не менше 20% (тобто довжиною не більше 5 км)
"Sky" — забіг горами зі значним набором висоти та складними ділянками; круті схили, розсипи каміння, скельні гребені (не вище 2 категорії складності). На деяких ділянках був дюльфер, та перила.