Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Самсонова Лілія Миколаївна

дата народження: 
08.09.1939

Самсонова Лилия Николаевна (1939)МС з лижних перегонів, МС зі скелелазіння, 1-й розряд з альпінізму, інструктор-методист 2-ї категорії, суддя національної категорії зі скелелазіння, голова колегії суддів Федерації альпінізму та скелелазіння України.
Із дипломом спортивного тренера Київського інституту фізкультури прийшла на тренерську роботу до спорткомплексу Харківського фізико-технічного інституту. В даний час — директор дитячої спортивної школи У П'ятихатках за своєю ініціативою та на голому ентузіазмі побудувала стенд для скелелазів — один із найкращих в Україні. Перше знайомство з альпінізмом відбулося в 1964 р. в альплагері «Ельбрус», перша вершина — Гумачі. Інструктором альпінізму стала у Всесоюзній школі інструкторів під кер. К.А. Барова в а/т «Ала-арча» в 1969 році. З відділеннями новачків, значкістів працювала в а/т «Ельбрус», «Джайлик», «Алібек», «Ала-арча» — 20 змін. За цей період зі своїми учасниками та у спортивних групах здійснила понад 40 сходжень, найкращі з них: в.Джайлик, 4Б та в.Уллу-тау, 5А (1970). Здійснила сходження на п. Леніна (7134м). Була учасником та організатором альпіністських експедицій ХФТІ на Пд-Зх Памір (1982, названа безім'яна вершина "пік ХФТІ"), Ельбрус (1997, встановлена мемореальна табличка ХФТІ) та інші.
Тричі чемпіонка України, призер першостей Союзу та ВЦРПС у різних видах скелелазіння. У 1974 у першості ВЦРПС — 1-е місце у зв'язці з Ківедіною зі Свердловська.
Більшу частину життя присвятила тренерській роботі, як керівник секції альпінізму та скелелазіння ХФТІ. Виховала майстрів спорту з альпінізму - Мельникова В.І. та Овчаренко В.Д.
Багато сил та енергії віддає роботі з дітьми. Під її керівництвом виросло безліч відмінних скелелазів високої кваліфікації, серед них — МС Ольга Лосинська, Олена Шереметьєва, 2 майстри спорту міжнародного класу: Олена Остапенко та чемпіон світу серед юніорів (2006 та 2007) Максим Осипов. Останні 15 років — беззмінний головний суддя різних змагань та чемпіонатів України зі скелелазіння.
Завжди підтягнута, спортивна, рухлива, з добрим почуттям гумору. Любить свою роботу тренера, гори, лижі, байдарки. Має багато друзів різного рангу та віку.

клуб/секція: 
Секція ХФТІ
розряд з альпінізму: 
1 разряд
інструктор з альпінізму (категорія): 
2 категория
розряд зі скелелазіння: 
МС
тренер зі скелелазіння: 
высшая категория
суддівська категорія зі скелелазіння: 
национальный
Оплата ФАіСУ 2023г.: 
100 ГРН.
Оплата ФАСХО 2023г.: 
100 ГРН.
Оплата ФАіСУ 2024р.: 
100 ГРН.
Оплата ФАСХО 2024р.: 
150 ГРН.

ОСТАННІ НОВИНИ

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.

01/01/2024
Вітаємо з Новим 2024 роком!

Альпіністів та скелелазів, мандрівників та тих, хто мріє подорожувати, вітаємо з Новим роком!
Нехай Новий рік принесе нам Перемогу та повернення до мирного життя! Нехай у нас знову буде багато цікавих подій, змагань, заходів, мандрівок! Нових яскравих вражень!
За два роки війни ми втратили багато наших друзів, котрі загинули на фронті, захищаючи Батьківщину! Багато друзів залишили нас внаслідок бомбардувань та обстрілів, від хвороб та стресу. Ми їх пам'ятатимемо завжди!

Зараз, як і рагіше, ми працюємо для спортсменів: скелелазів, альпіністів класичних, скі-альпіністів, скайрайнерів і льодолазів. Ми відряджаємо на змагання, оформлюємо спортивні розряди, за необхідністю надаємо інші послуги. Хто бажає брати участь в змаганнях, повинен оплатити членські внески за 2024 рік в ФАіС України та ФАіС Харківської області. Хто зараз не змагається, може це зробити за бажанням. Більше про внески тут- alpclub.com.ua/card