Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Самсонова Лілія Миколаївна

дата народження: 
08.09.1939

Самсонова Лилия Николаевна (1939)МС з лижних перегонів, МС зі скелелазіння, 1-й розряд з альпінізму, інструктор-методист 2-ї категорії, суддя національної категорії зі скелелазіння, голова колегії суддів Федерації альпінізму та скелелазіння України.
Із дипломом спортивного тренера Київського інституту фізкультури прийшла на тренерську роботу до спорткомплексу Харківського фізико-технічного інституту. В даний час — директор дитячої спортивної школи У П'ятихатках за своєю ініціативою та на голому ентузіазмі побудувала стенд для скелелазів — один із найкращих в Україні. Перше знайомство з альпінізмом відбулося в 1964 р. в альплагері «Ельбрус», перша вершина — Гумачі. Інструктором альпінізму стала у Всесоюзній школі інструкторів під кер. К.А. Барова в а/т «Ала-арча» в 1969 році. З відділеннями новачків, значкістів працювала в а/т «Ельбрус», «Джайлик», «Алібек», «Ала-арча» — 20 змін. За цей період зі своїми учасниками та у спортивних групах здійснила понад 40 сходжень, найкращі з них: в.Джайлик, 4Б та в.Уллу-тау, 5А (1970). Здійснила сходження на п. Леніна (7134м). Була учасником та організатором альпіністських експедицій ХФТІ на Пд-Зх Памір (1982, названа безім'яна вершина "пік ХФТІ"), Ельбрус (1997, встановлена мемореальна табличка ХФТІ) та інші.
Тричі чемпіонка України, призер першостей Союзу та ВЦРПС у різних видах скелелазіння. У 1974 у першості ВЦРПС — 1-е місце у зв'язці з Ківедіною зі Свердловська.
Більшу частину життя присвятила тренерській роботі, як керівник секції альпінізму та скелелазіння ХФТІ. Виховала майстрів спорту з альпінізму - Мельникова В.І. та Овчаренко В.Д.
Багато сил та енергії віддає роботі з дітьми. Під її керівництвом виросло безліч відмінних скелелазів високої кваліфікації, серед них — МС Ольга Лосинська, Олена Шереметьєва, 2 майстри спорту міжнародного класу: Олена Остапенко та чемпіон світу серед юніорів (2006 та 2007) Максим Осипов. Останні 15 років — беззмінний головний суддя різних змагань та чемпіонатів України зі скелелазіння.
Завжди підтягнута, спортивна, рухлива, з добрим почуттям гумору. Любить свою роботу тренера, гори, лижі, байдарки. Має багато друзів різного рангу та віку.

клуб/секція: 
Секция ХФТИ
розряд з альпінізму: 
1 разряд
інструктор з альпінізму (категорія): 
2 категория
розряд зі скелелазіння: 
МС
тренер зі скелелазіння: 
высшая категория
суддівська категорія зі скелелазіння: 
национальный
Оплата ФАіСУ 2023г.: 
100 ГРН.
Оплата ФАСХО 2023г.: 
100 ГРН.

ОСТАННІ НОВИНИ

10/11/2023
Любов Сухарєва - 75!

З 75-річчям вітаємо нашу Вельмишановну Сухарєву Любов Миколаєвну! 

Бажаємо здоров'я, достатку, миру і добра!!!

Віремо, що доживемо до Перемоги, зберемося всі Харківському клубі альпіністів, як і раніше, будемо спілкуватися, згадувати буремні часи та обговорювати плани на майбутнє!

05/11/2023
Інтерв'ю Геннадія Копейки для Montagna.tv

Геннадій Копейка надав Інтерв'ю для найпопулярнішого серед італійських альпіністів інтернет-ресурсу Montagna.tv - про війну в Україні, про українських альпіністів до війни та загибелі на фронті, про Федерацію, про альпінізм...

Віч-на-віч з Геннадієм Копейка, легендою українського альпінізму

Великі сходження в Гімалаї, експедиції в радянський час. І, перш за все, те, що сьогодні роблять альпіністи охопленої війною України.

Дебора Біоназ, 25 жовтня 2023р.

29/10/2023
Нас покинула легенда харківського альпінізму Галина Свентицька.

25 жовтня 2023 року на 92-му році життя пішла від нас легендарна харківська альпіністка Галина Костянтинівна Свентицька.

Галина Свентицька володар унікальних звань «Почесний майстер спорту» та «Почесний рятівник». Лікар за фахом та єдина жінка – володар жетону «Рятувальний загін». Вона пройшла серйозні маршрути 5-6 категорії трудності!

Видатна спортсменка, досвідчений інструктор, незмінний лікар альпзаходів, яка надала кваліфіковану допомогу і врятувала життя багатьох альпіністів. Довгий час очолювала Раду ветеранів Харківського клубу альпіністів.

16/10/2023
Харків'яни - призери чемпіонату України.

 

12-15 жовтня 2023р. на скельному масиві біля смт.Буки Черкаської області проходив Чемпіонат України з альпінізму (дисципліна - техніка альпінізму).

Вітаємо харківських альпіністів Альберта Лобанова та Микиту Мироненко, які стали срібними призерами чемпіонату.

17/08/2023
Харківська команда прийняла участь на Чемпіонаті України зі скайранінгу!

11-13 серпня 2023 року відбувся перший Чемпіонат України зі скайранінгу!
Збірна команда Харківської області прийняла участь в цих змаганнях. Анатолій Новак зайняв 4 місце на дистанції «SKY»! Вітаємо!!!
Перший чемпіонат України включав 2 види трас:
"Вертикальний кілометр" — забіг з набором висоти 1000 м з середньою крутизною не менше 20% (тобто довжиною не більше 5 км)
"Sky" — забіг горами зі значним набором висоти та складними ділянками; круті схили, розсипи каміння, скельні гребені (не вище 2 категорії складності). На деяких ділянках був дюльфер, та перила.