Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Гончаров Петро Стефанович

дата народження: 
31.03.1939

Гончаров Пётр Стефанович (1939)МС з альпінізму, інструктор-методист 2-ї категорії, 1-й розряд з лиж, 1-й розряд з велоспорту, володар жетону «Рятувальний загін». Чемпіон СРСР. Працював слюсарем на заводі транспортного машинобудування ім. Малишева. Альпінізмом почав займатися в 1957 р. в ДСО «Зеніт» на заводі ім. Малишева. Піктограма «Альпініст СРСР» отримав в альптаборі «Цей», перша вершина — пік «3700». Потім збори ЗакВО та ЦСКА (1961 – 1966). Найкращі сходження: Шхельда Сх. з Пн., 5А — 2-е місце у чемпіонаті ЗС (1961); Ушба по Пн. ребру, 5Б+1 — чемпіон СРСР (1962); Донгуз-Орун, 5А; тр. Мазері, 5А — 3-е місце у чемпіонаті ЗС; Уллу-тау, Пн. стіна, 5Б — чемпіон ВС (1963); Кюкюртлю, Сх. кф, 5А — чемпіон ВС (1966); п. Щуровського, З. стіна, 5Б+1 — 1-е місце у чемпіонаті Укрради «Авангард» (1967); п. Вільса, Пн.-З. ребро, 5А (кер. команди: Г. Бухаров, Л. Гамбаров, Б. Рязький, В. Телешев, Ю. Філіппов); п. Пасіонарії, Пн.-З. стіна, 5Б (1968); Вілпата, Центр. ребро, 5Б (1969); п. Шипка (Памір), Пд.-З. ребро, 5Б — 1-е місце ДСО «Зеніт» (1970); п. ХХІІ з'їзду КПРС, 5Б (1976); в. Арг, Пн.-З. ребро, 5А; в. Цукрова голова, стовп, 5Б (1979); Чанчахі-хох, 5Б +1 (1980). У 1969 р. в альптаборі «Ельбрус» склав екстерном іспити на звання мол. інструктора з альпінізму та з 1971 по 1980 рік працював понад 10 змін командиром загону новачків та розрядників, а також тренером розрядників на зборах та Харківських альпініадах. З 1968 по 1982 рік працював тренером з альпінізму та скелелазіння в секції ДСО «Зеніт». Брав участь у рятувальних роботах з пошуку альпіністів у заплаві річки Цей-Дон (1968), у рятувальних роботах групи МДУ на Дубль-піку.

розряд з альпінізму: 
МС
інструктор з альпінізму (категорія): 
2 категория

ОСТАННІ НОВИНИ

06/02/2026
Сумна новина, помер Володимир Сухарєв!

Сумна новина, вчора 5 лютого помер Сухарєв Володимир Миколайович.
Перед його 85-річним Ювілеєм (тиждень тому) йому робили чергову операцію, після якої він знаходився в реанімації...
Володимир Миколайович все своє життя присвятив справі альпінізму. Він був неординарною людиною зі своїм баченням, зі своїм характером, але дуже багато зробив для розвитку харківського та українського альпінізму. Його вихованці щиро його шанували та поважали, бо там де керував Сухарєв завжди була тепла атмосфера та родинні відносини.

28/01/2026
Сухарєву Володимиру Миколайовичу – 85 років!

Майстер спорту з альпінізму, інструктор-методист 1-ї категорії, Чемпіон СРСР, рятувальник з Великої літери – методист та практик. 1980-1989 – начальник рятувальної служби та учбової частини альптабору «Цей». Професійний спортивний працівник, який присвятив більш 40 років свого життя роботі в альпіністських секціях Харкова: ХМІ, ХАІ, ХПІ, ХІРЕ.

Найкращі сходження: пік Шпіль (6 кат.скл., першосходження, 1 місце чемпіонату СРСР), Двозубка Аманауза (6-А у двійці з С.Бершовим), Південна Ушба (6-А, маршрут Арцишевського, 6-А), Зах. Домбай (5-Б, першопроходження).

15/12/2025
Семінар зі скелелазіння на скеледромі «Вертикаль»

 

13-14 грудня 2025 року на скеледромі «Вертикаль» пройшов благодійний семінар судівства та навчання постановки скелелазних маршрутів. Це наш перший та дуже корисний досвід.
Дякуємо Михайла Шалагіна.
Наші тренери та спортсмени мали можливість самі придумувати,робити та пролазити нові маршрути. 
Дякуємо Галині Кіпаренко за детальний розгляд правил судівства.
Плануємо продовжити роботу в цьому напрямку.
Захід проходив за підтримки ФАіСХО (Геннадій Копейка, Валентина Маренич).

01/12/2025
Григорію Єрьоменко – 90 років!

2 грудня виповнюється 90 років харківському альпіністу Григорію Єрьоменко!

Його звуть усі «Гриша», незважаючи на його солідний вік. Він не відзначає своїх днів народження, тікаючи з дому на чергове «марафонське» тренування. Він регулярно бере участь у всіх ветеранських змаганнях з альпінізму, скелелазіння та бігу, але завжди йде з церемонії нагородження. Він завжди перемагає, тому що в його віковій категорії йому немає рівних, а найчастіше і зовсім немає суперників!
Вітаємо нашого дорогого Григорія із Ювілеєм! 
Бажаємо здоров'я, миру та довгих років життя!

23/09/2025
В Буках пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму

19-21 вересня на скельному масиві в Буках Черкаської області пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 20 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Черкас. Харків було представлено трьома командами.
Призерами змагань стали:
1. Булат Валерій - Євдокимов Денис(Київ) 
2. Тимко Євген - Репко Олена (Харків)
3. Чернявська Євгенія - Побережний Петро (Одеса)

Також Харківські команди зайняли: