Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Наша бібліотека

Традиційне видання харківської туристичної спільноти, чка включає захоплюючі оповідання та вірші від 27 авторів, серед яких і голова Харківського альпклубу Геннадій Копейка.
Барвисте видання 29х18 см, 380 сторінок, вкладки із 40 кольорових сторінок.

450
українська


Єжи Кукучка – це своєрідний Іван Павло ІІ для польського альпінізму. А «Історія про найвідомішого польського гімалаїста» Даріуша Кортко і Марціна Пєтрашевського – це правдива хроніка сходження Кукучки на свій «папський престол», себто на 14 найвищих вершин світу. Йому вдалося зробити це протягом 8 років, і майже на всі вершини зійти новим маршрутом або здійснити зимове першосходження.

350 грн.
українська

К2, вона ж Чогорі, вона ж Дапсанг, вона ж Годуїн-Остен - друга за висотою (8614 м) гірська вершина у світі після Евересту. Найкрасивіша, найпідступніша, наймістичніша, найнедоступніша – і це все про неї. Ще кажуть, що це «італійська» вершина. Після численних спроб підкорити вершину, починаючи з 1902 року, першою її досягла італійська експедиція під керівництвом Ардіто Дезіо у 1954 році.
За бажанням – з автографом співавтора Геннадія Копейки (перший український альпініст, який піднявся на К2 у 1992 році).

270 грн.
російська

Переклад з англійської Катерини Хожевскі.

Вступна стаття до українського видання - Геннадій Копейка.

За бажанням - з автографами учасників сходження "Лхоцзе-1990".

Велетенська Південна стіна Лхоцзе, четверта за висотою вершина планети – один із найбільш амбітних альпіністських об’єктів. Упродовж 27 років вона не піддавалася багатьом кращім альпіністам світу, з-поміж яких були зокрема й Рейнгольд Месснер та Єжи Кукучка, але врешті в 1990 році була пройдена.

280 грн.
українська

У виданні, підготовленому до 70-річного ювілею Харківського спортивного туризму, зібрано авторські статті яскравих представників різних поколінь мандрівників про походи у всіх видах туризму — пішохідному, лижному, гірському, водному, велосипедному, авто-мото, спелео та вітрильному, а також каньйонінгу.

220 грн.
російська

Історії на кшталт містичного реалізму

"Алматинські легенди" - це збірка історій, що відбулися з різними людьми, які мешкають біля підніжжя гір або регулярно бувають у горах. Кожна історія несе в собі таємницю, загадку, містичну складову, але все, що написано в книзі, сталося з конкретними людьми у реальному світі.

Галина Муленкова

250 грн.
російська

Автор книги - Мстислав Горбенко, Заслужений майстер спорту СРСР, майстер спорту міжнародного класу, Заслужений тренер України...

320 грн.
російська

У видавництві "Сніг" (м. П'ятигорськ) вийшла нова (третя) книга Заслуженого Майстра спорту, учасника першої радянської гімалайської експедиції "Еверест-82" Сергія Ігоровича Бершова - "Південна стіна Лхоцзе".

250 грн.
російська

Події червня 2013 року, які вразили своєю жорстокістю та цинізмом весь світ, у Харкові були сприйняті з особливим болем... 

50 грн.
російська

Презентаційне видання про Харківський альпінізм.

У книзі представлені історичні нариси про зародження та становлення альпіністського руху в Харкові та Україні, розповіді про досягнення талановитих спортсменів, наведено їх біографії.

100 грн.
російська

ОСТАННІ НОВИНИ

23/06/2025
Річниця загибелі харківських альпіністів.

12 років тому, о 8:00 сонячної неділі, мені зателефонував друг і сказав, що у ЗМІ пишуть про загибель українських альпіністів у базовому таборі Нанга-Парбат. Там була експедиція альпіністів Харківського клубу альпіністів під керівництвом Ігоря Свергуна.

У мене зв'язок із ними був через супутниковий телефон, який не відповідав на дзвінки. За годину мені зателефонував з невідомого номеру телефону Олександр Заколодний, який був учасником цієї експедиції. Я не міг повірити його словам і кілька разів перепитував… У ніч з 22 на 23 червня 2013 року, у базовому таборі під вершиною Нанга-Парбат (Пакистан) було розстріляно терористами 10 альпіністів, серед яких загинули наші товариші – альпіністи Харківського обласного клубу – Ігор Свергун, Бадаві Кашаєв та Дмитро Коняєв.

28/05/2025
Альманах "Роки та стежки"

Вийшов друком 5-й випуск альманаху "Роки та стежки".
Це традиційне видання харківської туристичної спільноти. Велика дяка редактору збірки - Сергію Бикову, який у цей непростий час зібрав захоплюючі оповідання та вірші від 27 авторів, серед яких і голова Харківського альпклубу Геннадій Копейка.
Барвисте видання 29х18 см, 380 сторінок, вкладка із 40 кольорових сторінок.
Є кілька екземплярів у Харківському обласному клубі.
Замовити книгу можна на: https://travelbook.in.ua/shop/2374.html

16/05/2025
Троє харків'ян піднялися на Еверест!

14 травня, одразу шестеро українців та українок піднялися на Еверест, серед них троє харків'ян – Валентин Сипавін, В'ячеслав Калашников, Маргарита Дяченко.

Це стало найбільшим груповим сходженням на найвищу вершину світу в історії українського альпінізму. Також наймасовішим стало сходження українців наступного дня - четверо альпіністів зійшли на четверту вершину світу Лхоцзе (8516м), яка поруч. 

В'ячеслав Калашников з початком повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону і став на захист країни. Він провоював майже три роки, звільнився через поранення. І ось він зійшов на Еверест.

23/04/2025
Кубок України з техніки альпінізму в Одесі

19-20 квітня на скеледромі в Одесі пройшли змагання Кубку України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 16 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Дніпра.

Призерами змагань стали:
1. Павленко Олександр - Антипов Антон
2. Репко Олена - Тимко Євген
3. Гончаренко Надія - Чернявська  Евгенія
6 місце зайняла Харківська команда Панков Дмитро - Чеканов Павло

16/02/2025
Випущено посібник UIAA Alpine Summer Skills

Міжнародна спілка альпіністських асоціацій (UIAA) видала нову книгу – довідник технік альпінізуму.
Зміст книги:
1. Гори – природа, рельєф, погода та інші аспекти.
2. Лідер групи – правила, обов'язки, управління групою.
3. Рятування в горах – основи безпеки та перша допомога.
4. Хайкінг – техніки пересування та підготовка.
5. Скелелазіння – техніка на природному рельєфі.
6. Сходження – ключові принципи та підготовка.