Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Григоренко–Пригода Юрій Іванович

дата народження: 
28.09.1935
дата загибелі (смерті): 
18.11.2002

Григоренко–Пригода Юрий Иванович (1935 – 2002)МС з альпінізму, МС з туризму (1966), удостоєний Почесного звання «Сніговий барс» (№ 285, 1986), інструктор-методист 1 категорії. Власник жетону «Рятувальний загін». Чемпіон СРСР та України.

У 1958 р. закінчив ХПІ, за фахом інженер-електрик. Працював інженером ВТК на радіозаводі ім. Шевченко багато років викладав у машинобудівному технікумі. Спочатку був туризм: важкі зимові походи на Приполярний Урал, Алтай, тундром і тайгою.

Альпінізмом почав займатися у 1956 р. у секції ХПІ та в альплагері «Накра». Школу інструкторів закінчив у 1960 р., працював інструктором в а/т &lquo;Цей», «Ельбрус», «Алібек», «Баксан», тренером на спортивних зборах, викладачем Харківської школи інструкторів з альпінізму К.А. Барова, начальником навчальної частини в а/т «Алібек».

Здійснив 250 сходжень, з них понад 20 першосходжень та першопроходження 5 і 6 к. с. Найбільш значні сходження здійснив у складі Харківської команди «Авангард», капітаном якої був з 1964 по 1997 рік: Мамісон-хох (1964); Башкара по «дзеркалам», 6 к. с., п/п — срібний призер чемпіонату України (1965); Мамісон-хох по «трикутнику», 6 к. с.; п. Щуровського, Зах. стіна — чемпіон ДСО «Авангард» (1968); Чатин, Пн. стіна, по "ромбу», 6 к. с., п/п (1969); Чанчахі-хох, Пн. стіна, Центр. Баст., 6 к. с., п/п — срібний призер чемпіонату Союзу (1970); Ушба Пд. за Центр Пн.-З. стіни, 6 к. с., п/в — чемпіон Союзу; п. Шпіль, (Південно-Зх. Памір, Ішкашимський хр.), Пн.-Зх. стіна, 6 к. с. — чемпіон Союзу (1973); Аманауз Гол., Пд. стіна — чемпіон ДСО «Авангард» (1974); п. Радянський Бадахшан (Південно-Західний Памір, Шахдаринський хр.), Зах. стіна, 6 к. с., п/в (1975); п. Радянської України (Зах. Памір, Мазарський хр.), сх. стіна, 6 к. с. — 5-е місце у чемпіонаті Союзу (1977); п. Московської Правди, Гол. (Південно-Зх. Памір, Шахдарінський хр.), Пн.-Сх. стіна — 4-е місце у чемпіонаті Союзу (1978); Чапдара, Пн.-Зх. стіна, 6 к. с. (1978); в. Ак-ка — срібний призер чемпіонату Спілки; п. Агассіс, Пн.-Сх. стіна — срібний призер чемпіонату Союзу. Його ім'ям названо багато маршрутів пройдених стін. 1973 року в команді збірної України під керівництвом О. Кустовського підкорив проблемну Південну стіну п. Комунізму, 6 к. с., п/п. 9 разів піднімався на семитисячники Паміру та Тянь-Шаню. У 1998 та 2000 pp. здійснив сходження на ст. Мак-Кінлі (6194 м): вперше у двійці з Григорієм Чубом із Києва, вдруге у двійці з Алімом Касимовим.

Організував понад 20 експедицій на Південний Захід. Памір, Тянь-Шань, Фанські гори, в яких був керівником, тренером та сходником. Завдяки йому 15 харківських альпіністів були удостоєні Почесного звання "Сніговий барс", понад 20 альпіністів виконали норму МС. Усі його експедиції були безаварійними. Удостоєний Почесного знака Держкомспорту України «Первосхідник», яким нагороджуються альпіністи-дослідники та першовідкривачі нових районів у гірських системах, що здійснюють видатні спортивні сходження, що прокладають нові маршрути.

Брав участь у рятівних роботах: Ушба — транспортування німецьких альпіністів, п. Галдор — транспортування В. Поберезовського (1972), п. Леніна — транспортування жіночої альпіністської команди (1975) та ін. Юрій Іванович — багаторазовий чемпіон та неодноразовий призер першостей України зі скелелазіння. Чемпіон України у 2000 р. серед ветеранів-скелелазів віком від 60 років. Влітку 2002 двічі здійснив сходження на Ельбрус.

Загинув через трагічну випадковість під час виконання висотних робіт на промисловому об'єкті.

Він завжди був оточений молоддю, з якою ділився своєю майстерністю та досвідом, теплом душі та надзвичайним життєлюбством. Друзі-альпіністи пам'ятають його завжди усміхненим.

ОСТАННІ НОВИНИ

19/12/2024
Харківська федерація альпінізму і скелелазіння показала відмінний результат!

 

Минулого тижня Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної військової адміністрації підвело підсумки спортивних досягнень Харківщини в 2024 році. Неймовірно, але при тому що в Харкові заборонено проводити змагання і щодня прилітають ракети та КАБи з «братської» русні, а в 20 кілометрах знаходиться лінія фронту, спортивний Харків живе!

За підсумками рейтингу серед більш ніж 30-ти діючих видів спорту в Харкові, наша Федерація альпінізму і скелелазіння Харківської області продемонструвала відмінні результати у 2024 році:
- серед олімпійських видів спорту, вид спорту скелелазіння зайняв 2 місце (після тенісу),
- серед не олімпійських видів спорту, альпінізм зайняв 6 місце!

18/11/2024
Президент федерації Геннадій Копейка прийняв участь в Генеральній Асамблеї UIAA.

Генеральна асамблея UIAA 2024 проходила 8-9 листопада на Мальті і була професійно організована ClimbMT (Альпіністський клуб Мальти).

У заході взяли участь 110 делегатів із 50 країн. Серед гостей були почесний член UIAA та колишній президент Фріц Врейландт, президент IFSC Марко Сколаріс та президент Олімпійського комітету Мальти Джуліан Пейс Бонелло.

У вітальній промові під час відкриття Генеральної асамблеї президент UIAA Пітер Мьюр серед інших почесних гостей відзначив присутність вперше за декілька років на Генеральній асамблеї представника України Геннадія Копейки.

23/10/2024
Завтра в Харкові поховання Максима Петренко - скелелаза з Луганська

Завтра в Харкові поховання Максима Петренко, українського скелелаза (майстра спорту міжнародного класу) з Луганська, який загинув під Торецьком 15 жовтня 2024 року.
Похорон 24 жовтня о 11:30 Кладовище № 18 (Безлюдівське кладовище).
Максим народився в місті Луганськ. З дитинства він брав участь у змаганнях і швидко почав здобувати призові місця. Згодом, виступаючи на професійній арені, неодноразово піднімався на п'єдестал, демонструючи високі результати.
Світла пам'ять і вічна слава Герою!

26/09/2024
Чемпіонат України з техніки альпінізму

Цими вихідними на скельному масиві в Буках Черкаської області пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 26 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Черкас.

Призерами змагань стали:
1. Чернявська Євгенія - Гончаренко Надія, Одеса-2,
2. Медик Святослав - Ярошук Ярослав, Київ-3,
3. Швидка Зоя - Пігарьова Юлія, Київ-5

Харківські команди зайняли:
Савченко Павло - Трофімов Антон - 6 місце;
Панков Дмитро - Чеканов Павло - 8 місце.

26/09/2024
Лилия Самсонова отримала "Знак пошани".

Заслужений працівник фізичної культури та спорту України Заслужений тренер України Лілія Миколаївна Самсонова, з нагоди 85-річчя з дня народження, яке відбулося 08.09.2024, отримала нагороду Міністерства молоді  та спорту України "Знак пошани"!

Сьогодні вона отримала нагороду від Начальника Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації Костянтина АНАНЧЕНКО та заступника Начальника Руслана БАЙРАМОВА.